Zasłony we wnętrzu

Zawsze jest miło, gdy światło słoneczne delikatnie przepływa przez okno. To podnosi nastrój i pozytywnie wpływa na atmosferę w domu. Ale często zdarza się, że w pomieszczeniu jest za dużo światła. Dlatego zasłony we wnętrzu są niezbędne.

Oprócz swoich praktycznych funkcji, zasłony muszą mieć estetykę. Mogą ozdobić pokój lub ustawić niezbędne akcenty we wnętrzu. dzieli się z Tobą tajemnicami i pomysłami.

Zasłony wpływają na rozmiar okna

Za pomocą zasłon można wizualnie powiększać lub zmniejszać okna.

Jeśli chcesz, aby okno wyglądało na szersze, musisz zainstalować gzyms o 0,5-1 m szerszy niż okno. Ale same zasłony oczywiście zaczną się od samych krawędzi gzymsu. Jeśli gzyms jest szerszy niż okno, pozwoli to na dostanie się więcej światła do pomieszczenia w ciągu dnia, gdy zasłony są rozłożone.

Aby okno wydawało się wyższe, gzyms powinien być przymocowany jak najbliżej sufitu. Taka technika pomoże również wizualnie zwiększyć wysokość sufitów.

Jeśli chcesz zmniejszyć okno, które jest zbyt duże, możesz to zrobić w oryginalny sposób: powinieneś wybrać zasłony z wielokolorowym wzorem. Zmniejszy to wymiary otworu, stworzy efekt witrażu. Ponadto, aby zmniejszyć rozmiar okna, możesz użyć podziału zasłon na całej długości na części, na przykład o różnych kolorach lub lambrekinach.

Tkaniny na zasłony we wnętrzu

Do wnętrza możesz wybrać różne rodzaje tkanin na zasłony: matowe, gładkie, błyszczące iz wzorami nakładanymi przy użyciu różnych technologii.

Naturalne tkaniny pozostają niezmiennie modne: bawełna, wełna i aksamit.

Zasłony w różnych wnętrzach

W salonie zasłony powinny stanowić element uroczystości i uroczystości. Dlatego powinieneś wybrać bujne zasłony w jasnych lub jasnych kolorach. Na przykład biały, żółty, brązowy - dla klasycznych wnętrz, a czerwony, fioletowy - dla nowoczesnych.