Wnętrza małych mieszkań

Wiele osób boryka się z problemem stworzenia wnętrza małych mieszkań. I tutaj musisz poprawnie podejść do problemu, aby stworzyć pałac z „pudełka”. opowiada o tajemnicach zagospodarowania przestrzennego pokoju, doboru kolorów i innych technik zastosowanych do stworzenia wnętrza w małym mieszkaniu.

Strefowanie we wnętrzu małych mieszkań

To wspaniałe przyjęcie, które pomoże podzielić jeden pokój na kilka małych. Możliwe jest wykonanie podziału na strefy za pomocą dywanów na podłodze lub ściankach działowych. Możesz także użyć bardziej globalnego sposobu podziału na strefy - przebudowy.

Współcześni projektanci mogą zaoferować metodę loftu - meble służą tutaj do zagospodarowania przestrzennego przestrzeni. Najważniejsze jest, aby umieścić go poprawnie na kwadracie, aby nie było uczucia piętrzenia.

Kolory we wnętrzu małych mieszkań

Wszystkie jasne i ciepłe odcienie są w stanie wizualnie powiększyć przestrzeń i bez względu na to, co to będzie: meble, podłogi, ściany. Najważniejsze jest to, że wszystko to nie łączy się w jeden jasny punkt, więc użyj trochę ciemnych tonów dla kontrastu. Może to być dywan na podłodze lub tapeta.

Powinieneś także wybrać wzór na tapecie lub dywanie. Jeśli jest skierowany w pionie, wizualnie zwiększy to wysokość pomieszczenia, jeśli w poziomie, to w długości.

Światło we wnętrzu małych mieszkań

We wnętrzu małego mieszkania nie należy oszczędzać na oświetleniu, ponieważ im jaśniejszy pokój, tym bardziej się wydaje. Najlepszy w tym przypadku jest nowoczesna metoda oświetlenia punktowego.

Jeśli to możliwe, możesz powiększyć okna, jeśli oczywiście widok z nich jest do przyjęcia. W świetle dziennym nie zamykaj otworów okiennych nieprzepuszczalnymi zasłonami.

Inne techniki do wnętrz małych mieszkań

Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń, można zastosować szkło w dowolnej formie. Na przykład możesz wybrać drzwi wewnętrzne ze szkłem lub szafki, w których drzwi będą przezroczyste. Również dobrze znana technika zwiększania przestrzeni - duże lustra - nie boli.