Poślub dziecko

Wszystkie kobiety wiedzą, że mężczyźni pozostają dziećmi aż do śmierci. A jednak z jakiegoś mistycznego powodu uparcie czekamy na wsparcie, odwagę i mądrość. Żyjemy z tą iluzją. A co tak naprawdę mamy?

Męski infantylizm, podobnie jak wszystkie inne cechy osobowości, ma swoje korzenie w dzieciństwie. „Syn mamy” to nie tylko chłopiec przywiązany do matki. Jest to całkowicie zależna osobowość, tłumiona od dzieciństwa przez silny charakter jego silnej woli i zdecydowanego rodzica. To prawda, patrząc na przyszłą teściową, jest mało prawdopodobne, abyś był w stanie dokładnie określić stopień jej despotyzmu. Czasami najbardziej spokojne i niepozorne kobiety mają nieograniczoną władzę nad krewnymi ... ze swoimi słabościami. Matka może „stać jedną nogą w grobie” przez całe życie, a tym samym tyranizować swojego syna, przypominając mu na każdym kroku, że wola umierających jest święta. Może być kobietą o naprawdę silnej woli i tyranii, ale ogranicz jej dyktando do czysto domowych wymagań.

Często mówi się, że „maminsynek” dorasta w warunkach bez ojców. Ale to nie jest prawda. W rodzinie samotnie wychowującej możliwe jest wychowanie prawdziwego mężczyzny, jeśli od dzieciństwa był przyzwyczajony do zastępowania ojca czymś. Aby być wsparciem, wsparciem dla matki, podjąć męską pracę w domu, móc samodzielnie podejmować decyzje i ... opiekować się matką. Jeśli samotna matka widzi w swoim synu jedyne światło w oknie i na wszelkie możliwe sposoby próbuje zrekompensować mu nieobecność ojca podwójną porcją matczynych pieszczot, chłopiec w dzieciństwie przyzwyczaja się do brania tylko od kobiety.

To także kwestia osobowości samego dziecka. Przeciwnie, w jego wrodzonej skłonności do posłuszeństwa lub dowodzenia. A jeśli matka jest wrodzonym „przywódcą”, a jej uwielbiane dziecko rodzi się „podwładnym”, zapewniona jest dożywotnia infantylizacja mężczyzny.

Ale nie ukrywajmy samej naszej matki. Czasami nowożeńcy robią jej wiecznego chłopca własnymi rękami: „Cóż, dlaczego musicie zmywać naczynia! W końcu teraz mnie masz! Zrobię, co zechcesz, kochaj mnie tylko na zawsze ... ”Nawet mężczyzna z normalnymi warunkami życia po takim miesiącu miodowym zacznie patrzeć na równość pracy w rodzinie z innej perspektywy. Niewiele osób będzie, w przeciwieństwie do gruchania małej żony, upierać się przy swoim prawie do prania własnych skarpet i gotowania jajek rano.

Jakie są owoce takiego wychowania (macierzyńskiego lub małżeńskiego) w przyszłości? Tak we wszystkim. Sortując alkohol poprzedniego dnia, oskarży cię następnego dnia rano: „Gdzie spojrzałeś?”. Odchodząc do innej kobiety, ze złością rzuci: „Nigdy nie wiedziałeś, jak mnie zrozumieć!”. W życiu codziennym z reguły bierze on wszystkie twoje zaloty za pewnik i z wdzięcznością pozwala mu pieprzyć go w łóżku.

„Dziecko” żyje wiecznie w oczekiwaniu na wakacje, zaszczyty i heroizm. Nieświadomie sięga do tego, który go chwali. Nawet jeśli jest to najbardziej pozbawione skrupułów kłamstwo. Dlatego restauracje, kasyna, bary stają się drugim domem dla infantylnych mężczyzn. Przyciągają je jasne zabawki, czerwony kolor i głośna muzyka. Jako dziecko, które wydaje wszystkie kieszonkowe na petardy, dorosły mężczyzna uwielbia pensję, a następnie przypomina sobie cały miesiąc popping szampana i entuzjastyczny wygląd przypadkowych kobiet. „Najważniejsze” - główne marzenie małych chłopców. I z reguły na koszt kogoś innego.