Nowy rok w ręcznie robionym stylu

Ostatnio kwestia dekoracji wpływa na wiele dziedzin naszego życia. Jesteśmy już przyzwyczajeni do przestrzegania określonego stylu w ubraniach i wnętrzach, aby podążać za najnowszymi trendami w modzie dekoracyjnej.

Jednocześnie zdaliśmy sobie sprawę, że dekoracja przestrzeni życiowej stwarza ogromne możliwości kreatywności i wyrażania siebie. Dekorując coś własnymi rękami, czerpiemy prawdziwą przyjemność nie tyle z wyniku, co z samego procesu.

A teraz, gdy przygotowania do Nowego Roku idą pełną parą, nadszedł czas, aby zastosować swoje umiejętności i odświętnie udekorować przestrzeń, w której mieszkasz. W nowoczesnej dekoracji coraz częściej słychać tendencje do wykorzystywania materiałów środowiskowych i recyklingu starych rzeczy. Dzisiaj postaramy się zrobić ozdoby świąteczne na choinkę i dom. Oczywiście zawsze możesz kupić girlandy i ozdoby świąteczne, ale ozdoby świąteczne zrób to sam wyglądają o wiele bardziej oryginalne i pełne humoru niż te fabryczne.

Z pewnością w każdym domu jest odzież (stare dżinsy lub bluzki), której data ważności już dawno wygasła. A może po prostu zgromadziłeś wiele różnych kawałków materiału? Nie wyrzucajmy ich! Jedną z opcji recyklingu jest uszyć małe ozdoby choinkowe. Na przykład, oto takie mini-choinki :

Będziemy potrzebować: kawałka grubego papieru, szmat (najlepiej filcu lub jeansów), kolorowych nici, bawełny lub syntetycznego winterizera, cienkiego warkocza.

Wykonanie takiej dekoracji jest bardzo proste:

Aby choinka była jeszcze bardziej interesująca, możesz ją ozdobić kilkoma wielokolorowymi ściegami lub jasnymi guzikami, koralikami, iskierkami ... Możesz przyszyć szpilkę po jednej stronie - dostaniesz broszkę.

Możesz po prostu zawiesić taką świąteczną dekorację na prawdziwej choince, nie dodając nic więcej. Lub nawlekając długi sznur, utwórz girlandę.

Liczby mogą być różne: gwiazdy, choinki, serca, smoki . Możesz narysować sylwetkę buta lub mężczyzny, lalkę lub dzwonek - wszystko, czego chcesz. Rzeczywiście, dla naprawdę ekskluzywnego najważniejsze jest Twoja wyobraźnia!

Latarka dyskotekowa

Innym rodzajem świątecznych dekoracji jest latarka disco!

Do jego produkcji potrzebujemy folderów z cienkiej tektury lub plastiku, możesz również użyć kolorowych opakowań z bukietów lub toreb papierowych. Najważniejsze jest to, że ich powierzchnie są gładkie, bez wygięć. Również w twoim arsenale powinna znajdować się linijka, ołówek, zszywacz, cienka linia lub nić.

Dzięki tej dekoracji możesz ozdobić żyrandol lub choinkę.

Wskazówka: okaże się znacznie bardziej kolorowy, jeśli użyjesz dwukolorowego papieru lub plastiku.

Ozdoby choinkowe „Płatek śniegu” i „Gwiazda”

A ta słomiana gwiazda jest przykładem ozdoby choinkowej wykonanej z naturalnych materiałów. Jest bardzo prosty w produkcji: musisz złożyć 12 słomek w poprzek, przełożyć między nimi nić w kole. Następnie odetnij nadmiar kawałków i przeprasuj przez ręcznik, lekko ściskając. Dla wygody można użyć separatora - na przykład okrągłej dyszy do suszarki do włosów.

Za pomocą cieńszej słomy możesz tworzyć gwiazdki lub płatki śniegu o różnych konfiguracjach (nie trzeba prasować cienkiej słomy).

Najłatwiejszą opcją jest ułożenie kilku słomek, ściskanie palców pośrodku, szczelne dokręcenie nitką i przecięcie krawędzi w kółko. Słomki zebrane w środku rozchodzą się na boki jak promienie.

Im więcej słomek użyjemy, tym bardziej wspaniały stanie się płatek śniegu. Krawędzie produktu po zakończeniu pracy należy odciąć. Możesz nadać płatkowi śniegu wielokątny lub okrągły kształt, a także wyostrzyć każdą słomę, przycinając jej przekątną krawędź.

Taka biżuteria wykonana z naturalnych materiałów wygląda elegancko i elegancko, pomimo prostoty samego materiału.

Za pomocą tych prostych zaleceń możesz nadać swojemu domowi niepowtarzalny urok noworoczny. I pamiętaj: nie trzeba ściśle przestrzegać instrukcji. Być może będą służyć jako dobre wskazówki, które pomogą ci wymyślić coś wyjątkowego. Powodzenia

Oksana ANDREEVA