Naprawa DIY

Czy naprawiasz regularnie i niezależnie? Następnie nie możesz przeczytać poniższych zaleceń. Dotyczy to wyłącznie tych, którzy, podobnie jak autor, nigdy nie dokonywali napraw we własnym zakresie.

U nas zawsze robił to wyłącznie tata w domu, zresztą nigdy nie wpuszczał do domu, tłumacząc to faktem, że reszta go niepokoiła, a on robiłby wszystko sam.

Po uzyskaniu własnego mieszkania musiałem zmierzyć się z tym problemem. Minęło dziewięć miesięcy w oczekiwaniu na początek tego cudownego wydarzenia w życiu. Być może dzieje się tak tylko dlatego, że po raz pierwszy. Zawsze brakuje pieniędzy, myśli o projektach są rozproszone przy każdym nowym czasopiśmie poświęconym projektowaniu i naprawie, a także przy każdej wizycie w naprawionym mieszkaniu lub sklepie z materiałami budowlanymi. Wybór jest po prostu ogromny.

Jest to chyba najważniejszy moment, ponieważ bardzo często trzeba iść do mieszkania, w którego naprawę zainwestowano dość znaczne kwoty, ale wnętrza te nie przyniosły ani komfortu, ani radości dla oczu. Błąd w większości przypadków polega na niewłaściwym doborze kolorów, a także na tym, że wymiary mieszkania nie są brane pod uwagę: w przypadku małych rosyjskich mieszkań wybiera się materiały (i meble) przeznaczone do naprawy amerykańskich mieszkań standardowych: duży chwytliwy wzór, jedwab lub tapeta reliefowa. W ogóle nie mówię o stylu, który może wybrać tylko profesjonalista lub osoba o bardzo dobrym guście.

Dlatego polecam, marząc o dobrej naprawie, bardziej skłaniaj się ku moderacji, a może nawet ascezie, ponieważ w tym przypadku szczegóły są zawsze łatwiejsze do dodania niż do usunięcia.

Nie polecałbym również ślepego podążania za pomysłami innych ludzi. Temperament, gusta i styl życia są różne dla każdego. Możesz stworzyć piękne wnętrze, ale będzie tylko jeden problem - nie zmieścisz się w tym wnętrzu, bycie we własnym domu będzie niewygodne i nieprzyjemne. Dlaczego Jeśli nie jesteś zbyt estetyczny, lepiej wybrać coś przeciętnego, ogólnie przyjętego, a następnie kupić zdjęcie, które ci się podoba, przeciągnij meble, zmień zasłony , postaw wazon o ulubionym kształcie.

Oczywiście ukryta w ścianach komunikacja stworzy pole widzenia i ochroni codzienne życie. Będzie to jednak bardzo kosztowne, więc możesz wybrać opcję cienkich paneli na druty (nie wiem, jak są one właściwie nazywane), ale wtedy będziesz musiał wybrać miejsce ich układania, w oparciu o to, którą ścianę wybrałeś. Możesz pozwolić panelowi pośrodku, jeśli ściany mają powłokę na ściany (tak zwana płynna tapeta) lub połówki ścian są traktowane różnymi rodzajami materiałów. Jeśli ściany są przyklejone tapetą, gniazdko trzeba będzie ułożyć poniżej, bezpośrednio nad listwą przypodłogową lub na podłodze. Robienie tego w pobliżu sufitu nie jest zalecane, chyba że sufity są wyższe niż 2,5 metra.

Nie powinieneś spieszyć się między pokryciem ścian a tapetą. Jest to wyłącznie kwestia osobistych preferencji, chociaż każda opcja ma zalety i wady. Aby pokryć ściany specjalną powłoką, muszą być bardzo równe, będą musiały zostać wyrównane, a to jest dodatkowa praca i dodatkowe koszty. Jednak taka powłoka wytrzyma powódź sąsiadów na najwyższym piętrze. W przypadku nieprzewidzianego naruszenia ochrony można ją naprawić w ciągu kilkudziesięciu minut (przy zakupie ochrony należy rezerwować na takie przypadki). Tapeta daje więcej miejsca na wyobraźnię, może stworzyć niepowtarzalny styl pokoju , nie wymaga wyrównania ścian, jest zaznajomiona z pracą. Ale jeśli zostanie uszkodzony, będziesz musiał ponownie przykleić cały pasek (jeśli uważasz, że tapeta ma zwyczaj blaknięcia, wówczas ta opcja może być również błędem). Cóż, w przypadku niespodzianek od sąsiadów, musisz również całkowicie przykleić tapetę.

Czasami mówią „sufit jest jak jajko”. To nie jest forma, ale gładka, biała, równa powierzchnia. Taką obróbkę sufitów może wykonać tylko profesjonalista, ale poprzez jednorazowe wyrównanie sufitu, przy kolejnych naprawach będziesz miał mniej problemów.

Sklepy sprzedają specjalne płytki przyklejone do sufitu. Osobiście nie lubię takich opcji w naszych małych mieszkaniach, sufit zaczyna „zwisać”, „naciskać”, co oznacza, że ​​wysokość mieszkania jest optycznie zmniejszona. Ale samo przetwarzanie jest wysokiej jakości. (mówią, karaluchy zagnieżdżają się później w kafelkach).

Jeśli jednak pułap jest wysoki, lepiej nie angażować się w rękodzieło, ale ponownie wykonać sufit napinany, jeśli pozwalają na to fundusze. Sufit napinany nie psuje atmosfery mieszkania i wygląda świetnie, poza tym jest tak nowoczesny (jak ci się podoba pan Fomenko na suficie Extenzo?), Choć oczywiście mając taki sufit, nie oczekuję, że pan Fomenko odwiedzi cię natychmiast .

Dużo miejsca na wyobraźnię: parkiet (gładki i laminowany), dywany w różnych kolorach, fakturach, rozmiarach, linoleum, płyta pilśniowa, a nawet zwykła, dobrze wykonana deska.

Parkiet od razu usuwamy - jest drogi (ale jest wysokiej jakości, piękny i przyjazny dla środowiska, ALE potrzebujesz specjalnej i bardzo dokładnej pielęgnacji, nawet laminowanej). Wykładzina nie jest również przyjazna dla środowiska, ale jest wygodna, gdy jest odkurzacz do prania, jest przyjemna dla nóg i dla oka. Najpopularniejszą rosyjską wersją jest linoleum. Osobiście nie lubię żadnego i nie będę miał linoleum. Są również płytki podłogowe zarówno do łazienek i kuchni, jak i do pokoi. Bardziej podoba mi się ta opcja, choć dobrze byłoby mieć dobrze ułożoną płytę pilśniową, a jeszcze lepiej specjalnie przetworzoną płytę. Opcja jest bardzo realna i niedroga, szczególnie istotna w pokoju, który odbywa się w stylu wiejskim. Być może podłogę powinien również naprawić profesjonalista, jednak linoleum i płytki podłogowe można nakładać samodzielnie.

Kuchnia jest twarzą gospodyni, więc kobiety są zawsze tak miłe w naprawie kuchni. Tutaj spędzają dużo czasu. Dlatego rosyjscy wizjonerzy wymyślili opcję wyposażenia kuchni w duży pokój, który po remoncie staje się tak zwanym salonem, łączącym funkcje kuchni i „przedpokoju”. Całkiem praktyczna opcja. Jedyny problem: bieżąca woda i ścieki. Nie mówię o tym zapachu, ponieważ podczas zwykłego gotowania jedzenia całe mieszkanie jest nadal nasycone jego zapachem. Z pokoju, który kiedyś był kuchnią, tworzą małą, przytulną sypialnię.

Jest to pierwszy pokój, w który wchodzi osoba, dlatego składa się na to pierwsze i bardzo ważne wrażenie domu. Właściwe jest położyć coś, na czym można usiąść, aby zdjąć buty (może to być szafka na buty, w której również będą leżały produkty do pielęgnacji obuwia), zawiesić wieszaki na klucze i łyżki do butów. W korytarzu powinno być lustro, pożądane jest, aby odzwierciedlało ono osobę wchodzącą (w Feng Shui), a także w korytarzu powinna znajdować się szafa lub miejsce na ubrania i czapki. Ściany i sufity mogą być absolutnie wszystkim. Możesz zawiesić małe zdjęcia lub fotografie, amulety, małe suszone bukiety. Na korytarzu ważna jest dobra podłoga, która nie zostałaby porysowana i łatwo zmyłaby często obecny brud (jak mówią „brud to organiczne i nieorganiczne substancje, których nie ma na miejscu” :-)).

Drodzy czytelnicy „damskich pasji”, zapewnijcie komfort w swoim domu i pozwólcie, aby wasz dom był jak najbardziej przyjazny dla ciebie i twoich przyjaciół!

Łazienka jest święta świętych kobiety, która kocha swoje ciało. Przez trzy miesiące wybrałem kafelek do łazienki i mam wiele pomysłów, jak sprawić, by łazienka była wygodna, piękna, aby miło było być w niej nago. Bez wystających rur, bez rdzy i bałaganu, wszystko błyszczące, błyszczące, lśniące czystością, a nawet linie - to moje priorytety w łazience.

Toaleta powinna być taka, aby można ją bezpiecznie nazwać „domem samotności”: piękny uchwyt na papier toaletowy, półka na odświeżacz powietrza, półka na ulubioną książkę :-). I oczywiście, aby było to wygodne pod względem sanitarnym.