Znak ziemi

Człowiek-Ziemia „Wygląda na to, że Ziemia i Ocean śpią w swoich ramionach… i śnią… o lasach, skałach. „Wszystko, co nazywamy światem rzeczywistym”.

Magiczny urok człowieka-ziemi tłumaczy się tym, że nigdy nie dąży do celu swojej pasji i nie zmusza nikogo do nawiązania z nim żadnej relacji.

Łatwiej jest wyciągnąć zmysłowego człowieka-Ziemię z jego przytulnego i bezpiecznego schronienia, jak królik z cylindra magika, niż czekać, aż sam zdecyduje się stamtąd wydostać.

Znany ze swojego ściśle określonego, dogmatycznego podejścia do życia, jest mocno zakorzeniony na terytorium, które zna i jest skłonny do pozostania tam, dopóki nie przejdzie jakaś kobieta. Nie jest skłonny do namiętnych romansów i rzeczywiście nie chce zmieniać swojego wygodnego i przyjemnego trybu życia ze względu na kogokolwiek innego.

Oczywiście nie oznacza to, że w ogóle nie jest zainteresowany seksem. Jego seksualność jest naturalna, czuje własne ciało i jest z niego bardzo dumny; w stosunku do własnego ciała jest znacznie bliższy naturze niż przedstawicielom jakiegokolwiek innego elementu.

Jednak w pewnym sensie człowiek-Ziemia jest nieuchwytny. Szuka czegoś, co sam nazywa duchowym lub nieziemskim. Jest tak przywiązany do ziemi, tak głęboko zaangażowany w „lądowanie” wszystkiego, co jest związane z jego życiem i miłością, że często doświadcza ekstatycznego entuzjazmu dla każdego, kto wyraża chęć ujawnienia mu tajemnic świata duchowego.

Jednak człowiek-Ziemia z reguły stoi przed perspektywą nieuchronnej utraty tej osoby, z którą, jego zdaniem, mógłby stworzyć trwałe relacje; jedynym powodem jest to, że człowiek-Ziemia upiera się przy sprawdzaniu wszystkiego za pomocą własnych zmysłów.

Ogromną zaletą Ziemi jest jej stabilność. Ziemia jest prawdopodobnie jedynym pierwiastkiem, który zgrzyta zębami, by powiedzieć, że wszystko jest w porządku w sytuacji, gdy większość innych pierwiastków woli spieszyć się na całość (nawiasem mówiąc, ta jakość nie zawsze jest odpowiednia).

Ze wszystkich elementów najłatwiejszym sposobem zrozumienia zasad Feng Shui jest kobieta-Ziemia. Wyróżnia ją wysoka zmysłowość i jest w stałej harmonii ze światem zewnętrznym. Natura i jej bezpośrednie środowisko są integralną częścią jej wewnętrznego postrzegania swojego bytu.

Głębsza niż miłość leży w wewnętrznej energii, która wspiera ciągłe pragnienie Ziemi niczym yang dla wygody i stabilności. W tym przypadku zwykle bierna osoba ziemska nabywa cechy ekstrawertyka, a czasem niecierpliwości.

Jeśli wydaje ci się, że czas uwolnić trochę pary, powinieneś to zrobić, gdy zaczniesz odczuwać pewne zmiany zachodzące w ciele. Jest tak, ponieważ Ziemia zawsze lepiej reaguje na wskaźniki fizyczne. Wasza potężna seksualność polega na tym, że jesteście gotowi podjąć decyzję o głębokim fizycznym przywiązaniu, pod warunkiem, że wasze uczucia podpowiedzą o celowości tego.

Jedną z subtelnych cech Earth-yanga jest to, że możesz nieświadomie identyfikować się z osobą, z którą obecnie utrzymujesz bliskie relacje. Innymi słowy, jeśli twój partner jest bystry, odważny i zaradny, możesz poczuć w sobie pojawienie się podobnych cech, a wtedy zwykłe pragnienie dobrego seksu można zastąpić pragnieniem zupełnie niezwykłego wyważenia łóżka.