Element urodzinowy i styl domowy.

Tutaj podamy praktyczne wskazówki, które pomogą Ci ustalić związek między elementem porodowym a stylem domu. Nie zapominaj, że ten styl może się zmieniać i rozwijać razem z Tobą.

Po pracy nad pokojem, mieszkaniem lub domem zgodnie z twoimi aktualnymi pomysłami, za pół roku możesz nagle zauważyć, że podoba ci się inny styl. Ale jedno pozostaje niezmienione: wnętrze twojego domu powinno być połączone z elementem twojego urodzenia.

Nie używaj wszystkich wskazówek i technik jednocześnie. Wybierz jeden kolor, jeden przedmiot, jeden ogólny plan i ożyw go, ale nie próbuj robić tego wszystkiego naraz.

Dla ludzi na ziemi

Ludowi ognia

Ogień dobrze współgra z drzewem i sprzyja jemu w otoczeniu. Drzewo karmi ogień, tworząc poczucie wygody i niezawodności, czasami sprawia, że ​​rozpala się z pasją. Ale nie bądź zbyt gorliwy.

Jeśli wypełnisz pokój drewnianymi meblami i roślinami, położysz zielone dywany na podłodze i pokryjesz ściany tapetą z zielonym wzorem, znacznie zmienisz równowagę na korzyść drzewa. Zacznie dominować, a jego nadmiar wytworzy dla nich ujemną energię, która nie wzmocni, ale osłabi.

Jeśli dobrze reagujesz na czerwone i jasne ogniste kolory, może być konieczne połączenie pokoju z odcieniami drewna lub ziemi, aby zharmonizować energię swojej ognistej osobowości.

Wybierz jeden kolor skojarzony z drzewem. Mogą to być pastelowe zielone i żółtawo-zielone odcienie szałwii, rozmarynu, tymianku i mięty, surowe świerkowe zielenie lub delikatne odcienie młodej trawy.

Kolory ziemi to żółtobrązowe, inspirujące obrazy dojrzałego pola pszenicy, ochrowe odcienie czerwonej ziemi lub zmieniająca się paleta liści późnej jesieni. Mogą być ciemne, jak węgiel brunatny lub z ognistymi smugami, jak terakota.

Bardzo dobrze, jeśli okno pokoju wychodzi na ogród lub widać pojedyncze drzewa. Jeśli widok z twojego okna jest nieestetyczny, powieś zdjęcie lub zdjęcie przyjemnego krajobrazu obok okna.

Dla ludzi na ziemi

Ludzie na ziemi zwykle mają dobrze rozwinięte poczucie środowiska, nawet jeśli nie odczuwają pragnienia piękna i nie są skłonni otaczać się pięknymi rzeczami. Ziemia reaguje bardzo korzystnie na elementy ognia i metalu.

Metalowi ludzie

Głównymi symbolami metalu są złoto i srebro. Jednak wprowadzając do wnętrza symbole swojego żywiołu, możesz zaburzyć równowagę między pragmatyzmem a romansem relacji. Jest mało prawdopodobne, aby cię uszczęśliwić.

Tree People

Dla drzewa ogień jest magicznym i kreatywnym elementem. Jeśli masz taką okazję, powieś świecznik w sypialni, włóż świecznik lub kup jasny abażur do kuchni.