Aralia

Zimozielona roślina z dużymi pięknymi klapowymi błyszczącymi liśćmi. Uprawianych jest kilka rodzajów aralii; występują różnorodne formy. Propagowane przez nasiona, sadzonki wierzchołkowe i warstwowanie powietrzne. Sadzonki i rośliny warstwowe są bardziej odpowiednie do pomieszczeń, ponieważ rosną one bardziej zwarte niż rośliny nasienne. Rośnie z powodzeniem w pomieszczeniach, szczególnie chłodnych, gdzie jest trzymany na parapetach, z dala od źródła ciepła. W wysokiej temperaturze i przy braku światła odrzuca dolne liście. Swiatlolubne, liście zwracają się w stronę światła. Zimą podlewanie powinno być umiarkowane. Młode nasiona i nowe (z sadzonek i warstw) rośliny we wczesnych latach wymagają corocznego przesadzania; od trzeciego roku życia przesadza się je w ciągu dwóch do trzech lat w mieszaninę 2 części darni, 2 części liści i 1 części ziemi próchnicznej.

W

echnogreen roślina z dużymi pięknymi klapowymi błyszczącymi liśćmi. Uprawianych jest kilka rodzajów aralii; występują różnorodne formy. Propagowane przez nasiona, sadzonki wierzchołkowe i warstwowanie powietrzne. Sadzonki i rośliny warstwowe są bardziej odpowiednie do pomieszczeń, ponieważ rosną one bardziej zwarte niż rośliny nasienne.

Rośnie z powodzeniem w pomieszczeniach, szczególnie chłodnych, gdzie jest trzymany na parapetach, z dala od źródła ciepła. W wysokiej temperaturze i przy braku światła odrzuca dolne liście. Swiatlolubne, liście zwracają się w stronę światła. Zimą podlewanie powinno być umiarkowane. Młode nasiona i nowe (z sadzonek i warstw) rośliny we wczesnych latach wymagają corocznego przesadzania; od trzeciego roku życia przesadza się je w ciągu dwóch do trzech lat w mieszaninę 2 części darni, 2 części liści i 1 części ziemi próchnicznej.