Figowiec

Wspinające się gatunki figowców często uprawia się w pokojach. Niektóre z nich wymagają wsparcia w postaci kraty, wzdłuż której rozciągają swoje pędy, wzmocnione przyssawkami, inne rosną w otchłani, opadając wdzięczne gałęzie z małymi liśćmi. Wszystkie z nich są łatwo rozmnażane wiosną przez sadzonki w wilgotnym piasku pod przewróconym szkłem. Łatwiej jest ukorzenić się w cieple. Mieszanka ziemi dla nich składa się z równych części darni, torfu i liści. Latem obficie podlewają, zimą z umiarem i utrzymują pokoje w chłodnych miejscach. Młode rośliny sadzi się co roku na wiosnę, od trzy-, czterolatków - po 2-3 latach.

W

Wspinające się gatunki figowców często uprawia się w pokojach. Niektóre z nich wymagają wsparcia w postaci kraty, wzdłuż której rozciągają swoje pędy, wzmocnione przyssawkami, inne rosną w otchłani, opadając wdzięczne gałęzie z małymi liśćmi.

Wszystkie z nich są łatwo rozmnażane wiosną przez sadzonki w wilgotnym piasku pod przewróconym szkłem. Łatwiej jest ukorzenić się w cieple. Mieszanka ziemi dla nich składa się z równych części darni, torfu i liści. Latem obficie podlewają, zimą z umiarem i utrzymują pokoje w chłodnych miejscach. Młode rośliny sadzi się co roku na wiosnę, od trzy-, czterolatków - po 2-3 latach.