Cissus

Uprawia się głównie winogrona nowozelandzkie, ale poza tym uprawia się winogrona wielokolorowe o bardzo pięknych, różnorodnych, aksamitnych liściach. Rosną dobrze w ciepłym i wilgotnym powietrzu, ale pierwszy jest tolerowany w suchszym powietrzu, więc często można go znaleźć w kulturze pokojowej. Propagowane przez sadzonki wiosną, które są wycinane z zeszłorocznych pędów. Korzenie w temperaturze około 20 stopni pod szkłem przez 2-3 tygodnie. Sadzone na luźnej glebie próchnicznej. Ma temperaturę 14-16 stopni. Podlewanie jest obfite latem, umiarkowane zimą, chociaż w ciepłych pokojach z centralnym ogrzewaniem, a zimą trzeba podlewać prawie codziennie. Dorosłe rośliny przesadza się co dwa do trzech lat.

W

Uprawia się głównie winogrona nowozelandzkie, ale poza tym uprawiane są również kolorowe winogrona z bardzo pięknymi, różnorodnymi, aksamitnymi liśćmi. Rosną dobrze w ciepłym i wilgotnym powietrzu, ale pierwszy jest tolerowany w suchszym powietrzu, więc często można go znaleźć w kulturze pokojowej.

Propagowane przez sadzonki wiosną, które są wycinane z zeszłorocznych pędów. Korzenie w temperaturze około 20 stopni pod szkłem przez 2-3 tygodnie. Sadzone na luźnej glebie próchnicznej. Ma temperaturę 14-16 stopni. Podlewanie jest obfite latem, umiarkowane zimą, chociaż w ciepłych pokojach z centralnym ogrzewaniem, a zimą trzeba podlewać prawie codziennie. Dorosłe rośliny przesadza się co dwa do trzech lat.