Od bezkształtnych swetrów po eleganckie garnitury do spodni: jak zmieniła się styl Julii Roberts od lat 90. do współczesności

1990 - 1991

Początek lat 90. był pod hasłem kochającego wolność grunge z tendencją do celowego nieładu, rzeczy o kilka rozmiarów większych i kombinacji motywów z różnych stylów. Obszerne swetry z dużymi dzianinami, bezwymiarowe koszule i dżinsy chłopięce w codziennym życiu zostały zastąpione przez lakoniczne sukienki i powściągliwe kolory na czerwonym dywanie.

Kobiece sukienki, niekończące się loki i minimum makijażu - czasem styl Julii jest naturalny i wyluzowany, przypominający wizerunek dziewczyny surferów.

1997 - 1998

Na zdjęciach Robertsa z tego okresu dominuje całkowita czerń - zarówno w surowych garniturach, jak i jedwabnych sukienkach w stylu Audrey Hepburn. Wieczorne wyjścia są tak eleganckie, jak to możliwe: zawsze na wysokich obcasach i podczas pracy z miniaturowym sprzęgłem.

1999 rok

Julia spotyka koniec lat dziewięćdziesiątych z kolorem we wszystkich przejawach. Nasycona fuksja rozcieńcza eleganckie obrazy, a odcień papryki chili w połączeniu z lakierowaną skórą wygląda bezczelnie, ale nie konkuruje z detalami.

2001 - 2005

Wszyscy widzieli burzliwe zera: skórzane garnitury na bazie rozkloszowanych spodni z teksturą „węża”, czarny monochromatyczny z masywnymi gotyckimi butami, ekstremalne mini sukienki i lśniące jedwabne sukienki w delikatnych kremowych odcieniach. Na takich obrazach Roberts jest zupełnie inny, ale w każdej aktorce wygląda harmonijnie.

2009 - 2010

Gwiazda na pewno wie, jak podkreślić swoje mocne strony, a dotyczy to nie tylko aktorstwa. Czarny dominuje w stylu końca zera, a style odzwierciedlają pełne zrozumienie kobiecości. Tutaj - garnitury spodni ozdobione jedwabiem, półprzezroczyste gipiury, rozkloszowane spodnie w połączeniu z oszałamiającymi obcasami - najlepszy ekspresowy korektor figury.

2011 -

I znów klasyk w pełnym zrozumieniu: wybór na korzyść podstawowych kolorów, kontrastujące kombinacje czerni, bieli i beżu, lakoniczne kształty i zawsze wysokie obcasy. Znalazłem miejsce nawet dla ekstremalnej mini, podkreślając nieskończenie długie i smukłe nogi aktorki, która w tym czasie miała już 45 lat.

2013 - 2014

Lata te charakteryzują się mnóstwem kolorów, faktur i powrotem do całkowitej niezmienionej czerni. W arsenale Robertsa pojawia się nasycony ultrafiolet, płonąca czerwień, neonowy róż, a wraz z nimi - kombinacja złożonych tekstur: tweed, jedwab i gipiura.

2015 - 2016

Werdykt jest jednoznaczny: surowe kombinezony i garnitury to wyjątkowa wizytówka w stylu Julii Roberts. I jest coś do nauczenia: w swoich obrazach aktorka stosuje proste techniki mody - pionowy pasek, wyraźne linie, dopasowane sylwetki i najwyższy możliwy obcas.

2017 - 2018

Klasyk w czerni zyskał odcienie cukierków owocowych, delikatnej lawendy i bogatej fuksji. Gwiazda nie traci okazji do zabawy kolorem, dodając do swoich zdjęć nadrukowane trencze, kolorowe kostiumy i jasne buty.

2019 rok

Ulubieńcami Julii są również spodnie, które odważnie miesza w różnych odmianach. Dzisiaj styl Robertsa przebija się w mocne stroje i klasyczne formy, które nadają elegancki wygląd zarówno na co dzień, jak i podczas spotkań towarzyskich.

W dalszym ciągu wspólnie badamy ewolucję stylu ikon lat 90. i 00. Przeczytaj o tym, jak zmienił się obraz Liv Tyler.