Grejpfruty, soczewica i 5 innych zdrowych produktów hamujących apetyt

Aby zmniejszyć apetyt, konieczne jest spożywanie pokarmów idealnych w składzie aminokwasów (białek), zawierających wolno trawiące węglowodany, a także pokarmów bogatych w tłuszcze i zawierających wystarczającą ilość błonnika. Zostaną one dzisiaj omówione.

Warzywa liściaste

Jest to niskokaloryczne, ale znaczące ilości żywności. Zamiast tradycyjnej przekąski z białym chlebem lub herbatą ze słodyczami, spróbuj zwrócić uwagę na liściaste sałatki warzywne. Użyj rukoli, sałaty, kukurydzy i innych rodzajów sałatek. Zastosowanie wystarczającej ilości niskokalorycznych liści sałaty pomoże zmniejszyć produkcję hormonu głodu greliny, który jest wydzielany do żołądka i wrażliwy na rozciąganie jego ścian. Zatem tłumienie apetytu następuje w wyniku rozciągania ścian, a co najważniejsze, bez uzyskania nadmiaru kalorii.

Pasta pełnoziarnista

W szczególności, jeśli lubisz spaghetti lub inny rodzaj makaronu i jednocześnie obserwujesz swoją sylwetkę, kolejny hack życia jest dla Ciebie. Używaj makaronu pełnoziarnistego z etykietą Integrale po włosku. Produkty z pełnego ziarna mąki powoli rozkładają się w jelitach, stopniowo zwiększając poziom glukozy we krwi. W przeciwieństwie do zwykłego makaronu zrobionego z białej mąki pszennej, makaron pełnoziarnisty zapewni uczucie sytości przez 4-5 godzin przy takiej samej lub nawet mniejszej ilości spożywanego jedzenia.

Soczewica

Z soczewicy możesz zrobić zupę, użyć jej do przygotowania przystawki lub zjeść posiłek z sadzonek soczewicy. Soczewica zawiera złożone, wolno trawiące węglowodany i ma doskonały skład aminokwasowy, który jest idealny dla wegetarian. Receptory w centrum głodu odbierają informacje o ilości składników odżywczych we krwi, takich jak aminokwasy, kwasy tłuszczowe, glukoza. Przy braku jakiegokolwiek składnika diety organizm odczuje głód. Zupa z soczewicy z porcją np. Oliwy z oliwek pomoże uzyskać wszystkie te składniki odżywcze. Zapotrzebowanie na przekąski z pewnością nie powstanie.

Awokado

Gdzie byłby bez niego? Awokado to absolutnie idealny produkt. Zawiera 9 g węglowodanów, z 7 g węglowodanów na błonnik. A większość tłuszczów to jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Zarówno błonnik, jak i kwasy tłuszczowe zawarte w awokado spowalniają wchłanianie pokarmu z jelit, co zapewnia sytość przez następne kilka godzin. Oczywiście inne tłuszcze również spowalniają wchłanianie pokarmu, ale w przeciwieństwie do sera lub mięsa, tłuszcze w awokado są nienasycone, co również pomaga zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Jajka

Mają idealny skład białka. Ze względu na obecność wszystkich niezbędnych aminokwasów omlet z 2 jajek rano będzie cudownym widokiem na obfite śniadanie, które zapewni sytość przez następne 4 godziny. Ponadto do sałatek można dodawać jajka. Kilka jajek przepiórczych z sałatką z rukoli i awokado - i masz dość lekką kolację, która pomaga zmniejszyć apetyt i jest bogata w niezbędne składniki odżywcze.

Grejpfrut

Niezbędnym źródłem pektyny, która jest znana z blokowania wchłaniania tłuszczu przez organizm, a także jest bogata w błonnik, który hamuje proces trawienia. Dlatego grejpfrut, chociaż ma niską kaloryczność, jest powoli trawiony i dlatego pozostawia uczucie sytości przez długi czas.

Zielona herbata

W tym napoju zawiera między innymi substancje: kofeinę i katechinę. Pierwszy pomaga powstrzymać apetyt i spalić tłuszcz, a drugi przyspiesza metabolizm, a także przyspiesza rozkład tłuszczów. W rezultacie nieunikniona utrata masy ciała. Zalecana dawka zielonej herbaty dziennie nie wynosi 500 ml, więc nie należy jej nadużywać.