Orzechy, buraki i 4 inne produkty pomagają poradzić sobie z problematyczną skórą

Aby osiągnąć idealną, promienną skórę, bogatą w witaminy i minerały, jedno narażenie na maski i kremy, nawet te super-skuteczne, nie wystarczy. I pomimo faktu, że teraz w aptece można kupić witaminy na każdy gust, kolor i portfel, korekta diety jest podstawą. Ponadto często złe odżywianie jest jedną z przyczyn problemów skórnych i wysypek (nie mówimy o ciężkich postaciach trądziku).

Aby skóra wyglądała i była piękna i zdrowa, potrzebuje przeciwutleniaczy, cynku, żelaza, kwasów tłuszczowych, selenu, białek, fosforu, wystarczającej ilości witamin, beta-karotenu. W oparciu o to, jakie produkty powinny znaleźć się na Twoim stole?

Uważa się, że im jaśniejszy produkt, tym więcej jest w nim witamin i więcej komórek skóry jest nasyconych przeciwutleniaczami - składnikami odżywczymi. Istnieje wiele produktów, które są szczególnie korzystne dla zdrowia skóry.

Są nasycone grubym włóknem i wieloma pierwiastkami śladowymi. Surowe warzywa są podstawą zdrowej skóry. Faktem jest, że obróbka cieplna o więcej niż 50 stopni niszczy witaminy i czyni je niedostępnymi dla enzymów wytwarzanych przez układ trawienny. Ponadto świeże warzywa są rodzajem „pędzla” dla jelit. Usuwają nadmiar tłuszczu i śluzu, które pozostają na ściankach błony śluzowej i zaburzają wchłanianie składników odżywczych. Szczególnie cenne są pomarańczowe warzywa zawierające prowitaminę A, która odpowiada za regenerację komórek skóry. Pochodna witaminy A - retinol - zmniejsza wytwarzanie sebum, działa uspokajająco, normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych, a także eliminuje stany zapalne i ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

I absolutnie wszystkie rodzaje. Wybierz te, które lubisz najbardziej. Orzechy są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, witamin E i PP - silnych przeciwutleniaczy, które doskonale radzą sobie z wolnymi rodnikami, usuwając je z organizmu. Lepiej jeść surowe orzechy - z tego samego powodu, co warzywa. Pamiętaj, że przed jedzeniem musisz umyć orzechy słabym roztworem sody i zmielić nasiona (len, sezam) w młynku do kawy - aby zostały przyswojone w stu procentach.

Tłuste ryby, w tym makrela, łosoś, sardynki, tuńczyk i śledź, dostarczą organizmowi wystarczającej ilości białka, aby uelastycznić skórę, a także uelastycznić ją. Jeszcze bardziej cenne są kwasy tłuszczowe omega-3 u ryb. Są jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, które hamują procesy zapalne w organizmie. Witaminy A, D i E w mięsie rybnym pomagają usuwać toksyny z organizmu i utrzymują stan nie tylko skóry, ale także włosów w doskonałej kondycji.

Ponadto ryby i owoce morza zawierają cynk, który pomaga w walce z trądzikiem, ponieważ przyczynia się do dobrego metabolizmu, co poprawia regenerację skóry.

Wiesz już o zaletach owoców. Podczas ich używania ważne jest tylko przestrzeganie zasady: jedz owoce w osobnym posiłku, bez mieszania ich z innymi pokarmami. W przeciwnym razie rozpoczną się procesy fermentacji i gorsze wchłanianie witamin. Włącz jagody i owoce cytrusowe do swojej diety: Witamina C w swoim składzie poprawi napięcie skóry i układ odpornościowy. Pij wywar lub napar z róży. Staraj się jeść co najmniej pięć porcji warzyw i owoców każdego dnia, zamień je na frytki i słodycze.

Jeden z najcenniejszych produktów dla długowieczności i młodości - nie na próżno jest ceniony od czasów starożytnych. Oliwa z oliwek zawiera dużą ilość witaminy E, która działa odmładzająco na naskórek. Ponadto zawiera kwasy tłuszczowe, dzięki którym witaminy i minerały są lepiej wchłaniane.

Ten produkt, jak nic innego, pomaga w trawieniu. Usuwa toksyny, pomaga delikatnie oczyścić jelita, usuwa toksyny, co korzystnie wpływa na stan skóry. Ponadto burak ćwiczy metabolizm i pomaga w tworzeniu nowych komórek, co samo w sobie przyczynia się do odmłodzenia.

My, jak wiecie, jesteśmy w 70% wody, dlatego jest źródłem zdrowia, młodości i piękna skóry. Odwodnienie z kolei niekorzystnie wpływa na stan naskórka: staje się matowy, pozbawiony życia, pojawiają się zmarszczki, więc nie zapomnij pić.

Pomyśl o tym, czym się napełniasz - czy ten produkt przynosi korzyści, jak czuje się po nim skóra, czy jesteś zadowolony z jej stanu. Twoja dieta powinna być zróżnicowana i zrównoważona pod względem kalorii, białek, tłuszczów i węglowodanów. Wyeliminuj wszystkie śmieci lub zminimalizuj ich ilość ¬– a Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.