Cukier, przetworzone mięso, kawa i 6 innych produktów, które cię starzeją

Cukier

Oczywiście cukier występuje dziś prawie wszędzie, ale jego nadmiar jest bardzo niebezpieczny dla młodzieży. Faktem jest, że uszkadza komórki, w wyniku czego zmniejsza się szybkość syntezy kolagenu, skóra staje się mniej elastyczna i elastyczna, a zmarszczki są głębsze i bardziej widoczne. Ponadto skóra staje się mniej odporna na stres.

Sól

Nie można żyć bez soli, jest szkodliwe dla zdrowia, ale zalecane dzienne spożycie nie przekracza 1,5 g. Nadużywanie go prowadzi do zatrzymywania płynów w ciele, co z kolei powoduje tworzenie worków pod oczami, obrzęk twarzy, a także i kończyny. W rezultacie - wyniszczony wygląd i zły stan zdrowia.

Alkohol

Umiar jest główną zasadą we wszystkim, w tym w spożywaniu alkoholu. Jeden kieliszek wina podczas kolacji może być nawet przydatny: przynajmniej przyniesie ci relaksujący efekt i pomoże ci poradzić sobie ze stresem w ciągu dnia, ale nadużywanie go jest pewnym sposobem na szybką starość. Na początek alkohol odwadnia organizm, a następnie możesz kontynuować przez długi czas: zatrucie, puste kalorie, opuchnięta cera, sieć naczyniowa na skórze - do tego mogą prowadzić regularne, nieuzasadnione libacje.

Napoje energetyczne

Ostatnie badania wykazały, że energia może powodować zaburzenia rytmu serca i problemy z sercem, co jest spowodowane wysokimi dawkami kofeiny w jej składzie. Ponadto uszkadzają szkliwo zębów. I 8 razy silniejszy niż napoje gazowane. A złe zęby, takie jak matowa skóra, jak wiadomo, zawsze zdradzają wiek, a nawet dodają kilka lat.

Produkty kukurydziane

Popcorn, płatki zbożowe, chipsy i inne produkty wytwarzane z kukurydzy przyspieszają proces starzenia prawie 10 razy. Powodem tego jest brak równowagi kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6, które są niezbędne dla organizmu w walce z przyspieszonym starzeniem się skóry.

Kawa

O tym, czy napój ten jest przydatny czy szkodliwy, debata jak dotąd nie ucichła. I argumenty przeciwko nie mniej niż za. Jednak fakt, że kawa odwadnia organizm, jest sprawdzonym faktem. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie przesadzać z ulubionym napojem, w przeciwnym razie nie można uniknąć zmarszczek, podrażnień, mikropęknięć i innych skutków ubocznych odwodnienia.

Przetworzone mięso i przetworzona żywność

Przetworzone mięso i przetworzona żywność, podobnie jak reszta fast foodów, zawierają tłuszcze trans, które są odpowiedzialne za zaburzenia metaboliczne, zmniejszoną elastyczność skóry, zmarszczki i, oczywiście, ogólne problemy zdrowotne i wagę. Ponadto takie produkty zawierają barwniki, emulgatory, stabilizatory, wzmacniacze smaku, siarczyny, które powodują zapalenie.

Soda

Soda ma dużo (nie, dużo) cukru, o których zagrożeniach dla młodzieży już mówiliśmy. Ale nawet jeśli ten składnik zostanie wykluczony, napoje te nie będą bardziej korzystne. Zawierają nadmiar kwasu fosforowego, który często powoduje przyspieszoną utratę masy mięśniowej, występowanie osteoporozy i wyczerpanie wyglądu. I na koniec: napój gazowany nie gasi pragnienia, ale po bokach jest doskonale osadzony.

Pieczenie

Pieczenie jest źródłem cukru i szybkich węglowodanów, których nadmierne spożycie znacznie spowalnia produkcję elastyny ​​i kolagenu, w wyniku czego skóra staje się luźna, nie ma śladu jej wcześniejszej elastyczności i świeżości.