Słodki ziemniak, orzechy nerkowca i 7 innych produktów, które staną się prawdziwym zbawieniem podczas ICP

„Culprits” to oczywiście hormony. Podczas fazy lutealnej (16-28 dni cyklu) z tego powodu uczucie głodu gwałtownie rośnie, nastrój zmienia się w sinusoidie - od bardzo dobrego do obrzydliwego, a taki skok może nastąpić niemal natychmiast. A zły nastrój spowodowany brakiem hormonów radości prowadzi nas najczęściej do lodówki, ponieważ to jedzenie daje spokój ducha i satysfakcję emocjonalną. To prawda, nie na długo. Jaki jest najbardziej prawidłowy sposób włączenia do menu w okresie PMS, aby pomóc sobie przetrwać te dni tak bezboleśnie, jak to możliwe? My mówimy

Słodki ziemniak

Słodkie ziemniaki są idealnym źródłem węglowodanów skrobiowych i witaminy A, dzięki czemu można pozbyć się drażliwości i rozweselić. A słodki ziemniak aktywuje produkcję hormonu radości, serotoniny i sprawia, że ​​mózg działa znacznie lepiej.

Zielone sałatki

Zawierają indolo-3-karbinol - związek organiczny, który bierze udział w metabolizmie estrogenu i jest w stanie zapobiec jego nagłym skokom. Rezultatem jest poprawa ogólnego samopoczucia i zmniejszenie objawów PMS.

Jogurt

Eksperci twierdzą, że objawy PMS są najbardziej wyraźne u osób cierpiących na niedobór wapnia, ponieważ kobiety, które regularnie jedzą bogate w nie pokarmy, w szczególności jogurt naturalny, są o 30-50% mniej narażone na to. Kilka porcji jogurtu dziennie, między innymi, poprawia trawienie i zmniejsza stopień obrzęku.

Herbata miętowa

Według lekarzy napoje o wysokiej zawartości kofeiny nie są najlepszym wyborem w okresie PMS, ale herbata miętowa będzie dla nich świetną alternatywą. Mięta działa uspokajająco, łagodzi skurcze i zmniejsza bóle ciągnące w dolnej części brzucha.

Orzechy nerkowca

Według najnowszych badań naukowych cynk kompleksowo łagodzi objawy okresu przedmiesiączkowego: zmniejsza stan zapalny, pozytywnie wpływa na ogólny stan i zmniejsza osłabienie. I to właśnie cynk jest tak bardzo obecny w orzechach nerkowca, więc zaopatrz je.

Banany

Rozmawialiśmy o tym, jak ważne są banany dla utrzymania równowagi emocjonalnej i dobrego nastroju. Ale warto powtórzyć: ten owoc zawiera L-tryptofan - aminokwas, który pomaga radzić sobie z depresyjnymi nastrojami, kontrolować apetyt (cześć, nocne naloty na lodówkę podczas PMS!). Banany dają też uczucie relaksu i pomagają dobrze spać.

Płatki owsiane

To prawdziwy magazyn błonnika, niezbędny do poprawy trawienia, uzyskania energii, co w dzisiejszych czasach nie wystarczy. A płatki owsiane normalizują poziom hormonu estrogenu, w wyniku czego zmniejszają się bolesne odczucia.

Awokado

To bardzo przydatny produkt. Bardzo Zawiera witaminę E i kwas oleinowy, które pomagają złagodzić objawy bólowe w klatce piersiowej i brzuchu, towarzyszące PMS. Kolejną zaletą awokado będzie pozbycie się obrzęków.

Czekolada

Najsmaczniejszy, jak zawsze, jest ostatni. Ciemna czekolada zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które same w sobie są bardzo ważne dla kobiecego ciała, a tylko jeden mały talerz poprawi nastrój i samopoczucie, a także doda energii.

Słodkie ziemniaki z pieczarkami

  • 1 rok
  • 90 g pieczarek
  • 50 g kremu kokosowego
  • 5 g sosu sojowego
  • 5 g zielonej cebuli
  • 10 g oleju z nasion bawełny

Krok 1. Piec słodkich ziemniaków w piekarniku przez 40 minut w temperaturze 180 stopni.

Krok 2. Przygotuj nadzienie: pokrój pieczarki w kostkę o wymiarach około 8 na 8 mm i usmaż je na patelni na złoty kolor. Następnie wlej cały krem ​​kokosowy i sos sojowy, gotuj, aż śmietana zgęstnieje.

Krok 3. Gdy słodki ziemniak będzie gotowy, wyjmij go z piekarnika, pokrój wzdłuż, aby zrobić łódkę i zetrzyj łyżką od środka. Posypać pieczarkami w sosie i posypać piórami zielonej cebuli.

Żyj i jedz ze smakiem!