Kawa, banany i 6 innych podstępnych produktów, które powodują senność

Kawa

Kawa jest znanym źródłem witalności, ale może również powodować nieodparte pragnienie snu. Dzieje się tak, jeśli w krótkim czasie wypijesz nie jedną, ale trzy lub cztery filiżanki. W tym przypadku uwzględniono receptory hamujące, które są odpowiedzialne za zapewnienie, że mózg nie zostanie przeciążony. W rezultacie senność.

Banany

Banany to magazyn składników odżywczych, które czynią je naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym. Ale moneta ma drugą stronę: zawarty w nich potas i magnez działają uspokajająco na układ nerwowy, a jeśli zjesz więcej niż jeden owoc dziennie, będzie spał z niesamowitą siłą.

Orzechy

Zwłaszcza nerkowce, migdały i orzeszki ziemne. Orzechy te są bardzo zdrowe, ale zawierają magnez, o którym wiadomo, że zmniejsza stres i łagodzi, co naturalnie sprawia, że ​​chcesz się położyć.

Szpinak

To bardzo przydatny produkt, a nawet dietetyczny. Ale w nim, podobnie jak w orzechach, jest dużo magnezu, o którym mówiliśmy powyżej. Jeśli przekroczysz codzienną normę tego minerału, senność i letarg są nieuniknione.

Fast foody i słodycze

Fast foody i słodycze są bogate w tripofan. Ten aminokwas jest odpowiedzialny za produkcję melatoniny przez organizm. Ponieważ im więcej jesz, tym więcej chcesz spać. A jedzenie z restauracji typu fast food jest również bardzo tłuste, trudne do strawienia, ponieważ trawienie go wymaga dużo energii, co również nie dodaje witalności.

Alkohol

Alkohol ma bardzo dziwny wpływ na nasze ciało: małe dawki prowadzą do pobudzenia układu nerwowego, w wyniku czego stajemy się bardzo aktywni, ale jeśli zwiększysz ilość spożywanego alkoholu, wszystko będzie dokładnie odwrotnie, naprawdę będziesz chciał spać (jesteśmy pewni, że sam to zauważyłeś to).

Twarożek

Twaróg jest źródłem trypofanu, aminokwasu sprzyjającego relaksacji, co oznacza, że ​​senność jest nieunikniona. Dlatego tak ważne jest, aby rano nie angażować się w ten produkt.

Wiśnie

Lepiej nie jeść wiśni rano i po południu, jeśli planujesz ważne rzeczy wymagające energii i koncentracji - istnieje ryzyko, że wszystko pójdzie nie tak. Faktem jest, że ta jagoda zawiera ogromną ilość naturalnej melatoniny - środka do regulacji snu.