Geografia stylu: jak używać elementów londyńskiego szyku w codziennym wyglądzie

Marynarka w kratkę + dżinsy

Kontynuujemy naszą modną podróż i pamiętamy pierwszą zasadę londyńskiego szyku - nienaganną marynarkę, która nadaje nastrój nawet najprostszemu wyglądowi. Lakonizm i wygoda są kluczem do udanego stroju, w którym wszystkie szczegóły uzupełniają się bez cienia współzawodnictwa. Zwycięską formułą na każdy dzień są luźne jeansy z wysokim stanem oraz lniany top. Główną rolę odgrywa marynarka w kratkę, więc wybierz dowolny prawdziwy druk w języku angielskim: od modnej klatki Prince of Wales do kontrastowej gęsiej łapy. Końcem zestawu będzie para stylowych butów Mary Jane (z zaokrąglonym czubkiem i poprzecznym paskiem) - kolejny brytyjski wynalazek inspirowany komiksami z końca XIX - pierwszej ćwierci XX wieku.

Biała koszula + podstawowe spodnie

Powściągliwy i konserwatywny wizerunek oparty na lekko schowanych spodniach o wysokim kroju stanowi jednoznaczny element garderoby na co dzień. W stylowych obrazach na każdy dzień Brytyjczycy doskonale wiedzą o wyborze podstawowych rzeczy o najprostszym kroju i swobodnej sylwetce.

W twoim modnym arsenale powinna znajdować się co najmniej jedna nieskazitelna biała koszula jak mężczyzna. Lekko nieostrożnie wsuń go do paska spodni, dopełnij wygląd oksforami (ponownie „witaj” z Wielkiej Brytanii) i torbą na ramię. Biżuteria Accent pomoże uzupełnić obraz, ale pamiętaj o konserwatyzmie szykownego Londynu i nie przeciążaj obrazu szczegółami.

Klasyczny trencz + jeansowa spódnica

W kapryśną pogodę klasyczny beżowy trencz staje się wyraźnym faworytem. Z pewnością spodoba ci się jego wszechstronność - ten szczegół idealnie pasuje do każdego stroju. Sprawdźmy na przykładzie casual! Dodajemy elegancki trencz midi lub maxi do zestawu podstawowych pustych t-shirtów i wysokich dżinsowych spódnic. Elementy różnych stylów są organicznie łączone ze sobą, a skórzane buty chelsea i klasyczne okulary wifarera uszczelnią związek.

Jak wyglądać stylowo w deszczową pogodę, nie ograniczając się w komforcie? Brytyjczycy wiedzą z pierwszej ręki. Uzbrój się w modne haki życia mieszkańców Misty Albion i idź na zakupy!