Połącz srebro ze złotem i innymi zasadami biżuterii, o których powinieneś wiedzieć

Podziel „garderobę” biżuterii na wieczór i popołudnie

Uważa się, że dekoracje dzienne powinny być zwięzłe, bez luksusowego rozproszenia kamieni i dziwnych kształtów. Fakt, że diamenty są wyłącznie dziełem wieczornym, jest głębokim złudzeniem. Jedyną rzeczą do rozważenia, jeśli zdecydujesz się nosić diamenty wczesnym rankiem, jest prostota.

Pamiętamy o historycznych tradycjach, wybierając wieczorowy zestaw biżuterii i czas przewijania w latach 20. ubiegłego wieku. Potem pojawił się tak zwany „pierścień koktajlowy”. Po pierwszej wojnie światowej kobiety zaczęły bronić swojego znaczenia w społeczeństwie, co było szczególnie dotkliwe w Ameryce. „Prohibicja” wprowadziła do mody koktajle (ponieważ napoje importowane do kraju nielegalnie były złej jakości), a jednocześnie sukienki koktajlowe i pierścionki. Kobiety, przyzwyczajone do uczestniczenia w wydarzeniach w długich sukienkach, zaczęły nosić krótkie, a starały się zrekompensować swój dawny luksus za pomocą dużych pierścieni o najbardziej niezwykłych formach.

Złóż podstawowy zestaw biżuterii

Podstawowa „szafa” na biżuterię to biżuteria, którą możesz nosić na co dzień. Kompilując go, zwróć uwagę na to, jak wszechstronny jest produkt i czy można go dopasować zarówno do wieczorowego, jak i dziennego wyglądu. Aby to zrobić, preferuj klasykę: lakoniczne kolczyki, perłowe kolczyki, łańcuszek z miniaturową zawieszką i twardą bransoletę ze złota lub srebra - ponadczasowa biżuteria.

Łącz biżuterię z różnych zestawów

Kiedy jednak zasady etykiety jubilerskiej nakazały kupowanie biżuterii w zestawie, w dzisiejszych czasach ta potrzeba zniknęła. Pierwszą rzeczą, którą należy wykluczyć, jest obfitość: w większości przypadków wystarczy kilka akcentów. Drugim jest zacząć od podstawy, dodając jasne detale, na przykład codzienne kolczyki i pierścionek koktajlowy.

Mieszaj złoto i srebro

„Zakaz” dotyczący zestawu złota i srebra od dawna został rozwiany. W asortymencie marek jubilerskich metale te znajdują się nawet w tym samym produkcie, bez względu na to, czy są to kolczyki, czy pierścionek. Żółte złoto dobrze komponuje się ze srebrem, szczególnie jeśli chodzi o awangardowe formy. Ponadto bransoletki i pierścionki wykonane z różnych metali można bezpiecznie rymować z jednej strony. Najważniejsze jest to, że produkty są minimalistyczne, a ich związek nie zamienia się w konkurencję.

Określ ogólną tonalność obrazu

Funkcją chwytliwych dekoracji o nietypowych kształtach mają być akcenty obrazu, a proste - uzupełnienie i podkreślenie. Zdefiniuj tę lub inną rolę dekoracji zgodnie z wybranym strojem, zwracając uwagę na nadruki, kolory, fakturę i gęstość materiału.

Czy przestrzegasz zasad etykiety biżuterii, czy wolisz być kreatywny w wyborze zestawu biżuterii?