Kinkiet z szyszkami, lateksowy wygląd i inne wizerunki Madonny, które stały się kultowe

Lata 80

W latach 80. wydano jednocześnie dwa udane albumy Madonny - Like a Virgin i True Blue. To była prawdziwa eksplozja: na scenie iw życiu zrobiła to, czego nikt nie śmiał zrobić przed nią. Była w stanie zszokować publiczność, była kochana i nienawidzona. Madonna śmiało wypróbowała na sobie różne obrazy: od blezerów o obszernych ramionach w duchu lat osiemdziesiątych, po ekstrawaganckie obrazy z legendarnymi rajstopami w siatce, jedwabnymi gorsetami i ciałem.

1990 - 1995

Do kolejnej zmiany wizerunku Madonna została zainspirowana stylem Marilyn Monroe: bielone loki, szkarłatna szminka, sukienki z obniżoną szyją w kremowych odcieniach. Ale prawdziwym symbolem tej epoki był stanik z miseczkami o stożkowym kształcie, który opracował francuski projektant mody Jean-Paul Gaultier. Warto zauważyć, że ta część sukni scenicznej Madonny trafiła pod młotek na aukcji Christie za 32 000 funtów.

1996 - 2001

Od elegancji po obszerne męskie garnitury i lateksowy wygląd: Rola Madonny często się zmieniała, ale jednocześnie nie straciła zbuntowanego ducha. W 1999 roku piosenkarka poszła na rozdanie nagród Grammy w krwistoczerwonym kimonie, a już na początku 2000 roku pokazała punkowe zdjęcia ze szkockim kiltem, dławikiem z metalowymi okuciami i jasnym makijażem.

2002 - 2006

Ten okres został zapamiętany za szczere pocałunki Madonny z Britney Spears i Christiną Aguilera, a także wydanie nowego albumu, Confessions on a Dance Floor. W wieku 47 lat aktorka wykazała nienaganną formę fizyczną, nie zmieniła oburzających strojów - i odważnie wyszła do publicznej roboty w rajstopach z siatki, miniaturowych body z cekinami i kurtkach bomber.

2008 -

Oburzający pozostał na scenie: na imprezy towarzyskie Madonna wybierała eleganckie sukienki na podłogę, zwykle w kolorze czarnym. To prawda, że ​​nie przegapiłem okazji, aby otworzyć linię ramion, dodać przezroczystą kratkę i niekończącą się pętlę.

2013 - 2015

Triumfalny powrót „tej samej” Madonny, która mogła bezpiecznie uczestniczyć w publicznym wydarzeniu w bieliźnie z najskromniejszymi detalami - nylonowe pończochy z podwiązkami i koronkami, gorsety i przezroczysta gipiura. Na takich zdjęciach pojawiła się na ceremonii Billboard w 2013 roku i podczas rozdania nagród Grammy w 2015 roku.

2016 - 2018

Madonna umiejętnie miesza elementy różnych stylów i nie boi się eksperymentować. Skórzane pończochy, jak najbardziej otwarte sukienki, stroje w stylu militarnym i wielopoziomowa biżuteria były stałymi towarzyszami piosenkarza na czerwonym dywanie.

2019 rok

Rok 2019 upłynął pod znakiem wydania czternastego singla Madonny, Madame X. To nie tylko nazwa albumu, ale także nowa rola piosenkarza. Kolorystyka obrazów jest kontrastowa, podobnie jak sama Madame X: czarna, czerwona, metaliczna. A głównym akcesorium jest piracka opaska na oczy z literą „X”.

„Madame X to tajny agent, który podróżuje po świecie, zmieniając osobowości. Ona może być kimkolwiek. Jest profesorem, głową państwa, gospodynią domową, jeźdźcem, więźniem, studentką, matką, dzieckiem, nauczycielem, zakonnicą, piosenkarką, świętą, szpiegiem w domu miłości. Jestem Madame X ”- w ten sposób Madonna interpretuje swój wizerunek.