Od stylu etnicznego do kochających wolność lat 80.: główne trendy z New York Fashion Week

Wizerunek silnej kobiety

Projektanci jednogłośnie opowiadali się za mocnym ubiorem („styl biznesowy”, „silny kobiecy styl”), więc spodnie z klasycznymi prostymi spodniami i oversize'owymi dwurzędowymi falami zdecydowanie powinny znaleźć się na liście topów. Stylowe dwójki z kolekcji wiosna-lato 2020 będą konkurować zarówno z sukienkami biznesowymi, jak i wieczorowymi. Dlatego warto teraz pomyśleć o kilku opcjach różnych kolorów oprócz podstawowej czerni.

Sukienka + spodnie

Świeże spojrzenie na dwa przeciwieństwa, które nie tylko przyciągają, ale także ściśle współdziałają na jednym zdjęciu. Połączenie klasycznych rozkloszowanych spodni i sukienek mocno poparły marki Marina Moscone i Brandon Maxwell, których motywem przewodnim jest nowoczesna elegancja i ponadczasowa kobiecość we wszystkich jej przejawach. Ogłaszamy, że sezon eksperymentów jest otwarty!

Sukienka marynarska

Sukienka blezeru od dawna jest synonimem stylu biznesowego - oczywiście nie można się z tym kłócić. W nowym sezonie klasyk zyskuje niezwykle krótką długość i kładzie nacisk na talię. Połączenie marynarki ze skórą na kolanach, jasnych butów i sandałów, szorstkich skórzanych akcesoriów i metalowych łańcuchów znajduje się w kolekcjach Dion Lee, Carolina Herrera i Michael Kors.

Motywy etniczne i rustykalny styl.

Szukamy inspiracji na zakupy w muzeach krajowych strojów i na rynkach vintage. Absolutni faworyci projektantów w tym sezonie to kwiatowe wzory, etniczne ozdoby, gorsety, lejące tkaniny i liczne falbanki. Sezon koncentruje się na niestandardowych kształtach rękawów - „biskupa” (rękaw z objętością od łokcia kończącego się mankietem), zaciągnięć (objętość od ramienia), „owczej nogi” (zwężający się delikatnie w dół).

Obraz bohaterki Szekspira

Od grubych skórzanych akcesoriów, zuchwałych garniturów do spodni i ekstremalnych mini trendów, przechodzą one do kobiecości w innym formacie. Pomysł przewinięcia czasu od razu kilka wieków temu poparł wielu projektantów, zastanawiając się nad obrazem współczesnej Ofelii. Delikatne falbany i falbanki, szerokie rękawy i skromne naszyjniki stały się głównymi motywami kolekcji Zimmermann, Carolina Herrera i Brock Collection.

Wolumetryczne sylwetki ramion

Lata osiemdziesiąte wracają ponownie, a my przytoczymy je dosłownie. Sukienki i blezery „na ramię”, jakby wyjęte z garderoby chłopaka, nabierają najśmielszych tonów charakterystycznych dla epoki dyskoteki kochającej wolność. Wśród nich - kwaśna fuksja, trawiasta zieleń, kolor papryki chili.

Groszek

Kropki w różnych rozmiarach i stylu retro przywracają nas do lat sześćdziesiątych z ich nieoczekiwanymi kontrastami, futurystycznymi kształtami i odważnymi kombinacjami. Michael Kors przypomniał sobie zbuntowaną epokę w swojej kolekcji, a Carolina Herrera zaproponowała połączenie czerni i bieli z butami i akcesoriami akcentującymi.

Klatka

Szkocka krata, klatka Windsor, glenchek i „gęsia skórka” znów stają się pretendentami do głównych ról w twojej garderobie. Opieranie się jest bezużyteczne - czas spojrzeć na kilka istotnych szczegółów. Zwycięskie wygrane to ponadgabarytowe blezery, płaszcze kokonu i garnitury do spodni.

Skóra

Gładka, ziarnista, teksturowana - skóra zdecydowanie stała się kluczową bohaterką sezonu. Został ustawiony motyw do refleksji i jest to całkowity wygląd skóry w dowolnym formacie - z trenczem, sukienką lub spodniami w podstawowych kolorach. A dla najbardziej odważnych - eksperyment z paletą rzeczywistych odcieni - papryki chili, guacamole, ciemnego cheddaru i galaktycznego błękitu.

Jedwab

Płynący jedwab z błyszczącymi odcieniami staje się znakiem rozpoznawczym kolekcji wiosna-lato. W górnej części jednoznacznych masztów, kolorowe sukienki kombinowane i lakoniczne modele z wycięciami z bioder. Posiadanie co najmniej jednego z nich w służbie, gwałtowna zmiana planów i wieczorny koktajl z minimalną ilością czasu na trening nigdy nie będą zaskoczone.

Moda wiosna-lato 2019 odzwierciedla wszechstronną ideę kobiecości: od surowych form po swobodne sylwetki i latające tkaniny. A który z nich najbardziej odpowiada Twojemu stylowi?