Jak wybrać krawat

Krawat jest ważną częścią garderoby mężczyzny, zwłaszcza jeśli jego zawód lub styl życia wymagają eleganckiego i biznesowego wyglądu. Wielu mężczyzn nosi krawat na co dzień, na przykład w pracy, podczas negocjacji i spotkań, niektórzy noszą go tylko okazjonalnie - na uroczystość lub na randkę. Ale w każdym razie powinno być kilka więzi.

Nie stracisz, jeśli dasz mężczyźnie remis na wakacje, na przykład w Walentynki lub w Obrońcy Ojczyzny. Ponadto są sprzedawane w dowolnym centrum handlowym i są prezentowane w różnych kategoriach cenowych.

Dzisiaj dowiesz się, jak dokonać właściwego wyboru spośród wszystkich tych różnorodnych więzi, aby Twój prezent odniósł sukces, a mężczyzna w nim nie mógł się oprzeć.

Kształt i długość krawata

Kształt i długość krawata najlepiej wybrać w zależności od karnacji mężczyzny. Szeroki i duzi mężczyźni będą pasować do szerokich krawatów, podczas gdy szczupli, przeciwnie, lepiej jest wybrać krawat o średniej szerokości (około 8 cm) lub wąski.

Długość krawata zależy od wzrostu mężczyzny - im wyższy, tym dłuższy krawat. Zgodnie z regułami dolna (szeroka) krawata krawata powinna zakrywać klamrę paska. Drugi (wąski) koniec krawata powinien być taki, aby po zdjęciu akcesorium można go było poluzować i usunąć przez głowę bez odwiązywania.

W smokingu zakładają muszkę, najczęściej czarną, ale dla odważnych mężczyzn można wybrać jasną i „zabawną” muszkę.

Kolor krawata i wzór tkaniny

Wybierając kolor krawata, kieruj się trzema podstawowymi zasadami:

  1. Krawat powinien być widoczny na tle garnituru i koszuli - to znaczy być ciemniejszy od nich, a koszula powinna być lżejsza od garnituru. Jeśli mężczyzna ma bardzo ciemny garnitur i koszulę, możesz wybrać dla niego biały lub kolorowy krawat.
  2. Jeśli na tkaninie koszuli znajduje się wzór, krawat musi być monofoniczny, a jeśli koszula nie ma wzoru, możesz nosić krawat z wzorem lub bez.
  3. Im starszy mężczyzna, tym spokojniejszy powinien być kolor i wzór krawata.

Jest bardzo piękny, jeśli kolor krawata jest dopasowany do koloru oczu mężczyzny. Niebieskie, szare, niebieskie, białe, czarne krawaty są odpowiednie dla mężczyzn o niebieskich, szarych, niebieskich oczach, odpowiednio. A brązowe, bordowe, zielone, szmaragdowe kolory najlepiej nosić pod brązowymi i zielonymi oczami.

Tie Cloth

Krawaty uszyte są z różnych tkanin - zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Dobre krawaty są zawsze wykonane z naturalnych tkanin - wełny, jedwabiu, tkanin zmieszanych z kaszmirem, bawełny lub lnu.

Możesz kupić prostszy krawat. Pamiętaj jednak, że krawaty wykonane z poliestru są wiązane gorzej, a ich połysk wyraża taniość, a krawaty wykonane z wiskozy szybko tracą swój wygląd.

W przypadku ciepłych i grubych garniturów wybierz krawaty wykonane z wełny lub grubego jedwabiu, a do garniturów letnich odpowiednie są lekkie bawełniane lub lniane krawaty.

Jakość krawata

Oprócz koloru, wzoru, kształtu i materiału krawata, jego jakość jest bardzo ważna, ponieważ chcesz, aby ten dodatek służył przez długi czas i wisiał przez wiele lat w szafie mężczyzny bez utraty kształtu i wyglądu.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jakość głównego materiału, o którym pisaliśmy powyżej, oraz jakość podszewki (pożądane jest, aby była wykonana z naturalnej wełny).

Szczególnie ceniona jest praca ręczna. Z reguły takie krawaty są szyte z trzech szmat tkaniny, a tkanina jest szyta po przekątnej. Szwy powinny być schludne, a nie szorstkie, a nitki nie powinny wystawać.