Geografia stylu: jak wprowadzić paryski szyk do codziennej garderoby

Paryski szyk to zjawisko inspirowane modą ostatnich dziesięcioleci. Spośród nich wchłonął najbardziej kultowe detale: torby z bagietkami, wiklinowe akcesoria, przycięte proste dżinsy, muły i każda z nich modna kobieta z Montmartre biła na swój sposób. Nie dążą do krótkoterminowych trendów sezonowych i logomanii, ale jednocześnie pozostają trendy. Jak oni to robią? Analizujemy trzy modne obrazy jako przykład i kontynuujemy naszą znajomość stylów z różnych części świata!

Proste jeansy i oryginalny top

Mama jeansy („jeansy mamy”) - model, który powrócił prosto z lat dziewięćdziesiątych i stał się podstawowym detalem wizerunku każdej paryskiej kobiety. Łatwo je rozpoznać: wysokie, skrócone, lekko rozszerzane spodnie, dżins z minimalnymi przetarciami. Ich zaletą jest absolutna wszechstronność. Topy z obszernymi rękawami, obszerne koszule męskie, bluzki w stylu lnianym pomogą stworzyć wizerunek z paryskim szykiem. Jego organicznym zakończeniem będzie tkane wiadro i muły na obcasach o wygodnej wysokości.

Denimowa spódnica i blezer

Tradycyjnym nieformalnym detalem jest dżinsowa mini spódniczka. Paryżanie znaleźli wiele sposobów, aby na ich podstawie tworzyć najbardziej kobiece obrazy.

Przepis jest prosty: dwurzędowy blezer oversize, jakby pożyczony z garderoby chłopaka, i pusta koszulka. Planujesz imprezę czy randkę? Nie krępuj się nosić sandałów na cienkich paskach, przypominających te noszone w latach dziewięćdziesiątych i zero, i uzbrój się w torbę z bagietkami - „cześć” z tych samych epok.

Szyfonowa sukienka i muły

Zwiewne sukienki z małym kwiatowym nadrukiem i falbankami to klasyka paryskiego stylu. Optymalna długość to midi i midaxi, sylwetka jest tak luźna, jak to możliwe, ale z naciskiem na talię i dekolt w szpic.

Taki model zagra doskonałą imprezę w towarzystwie mułów, miniaturowej torby, która rezonuje z nadrukiem sukienki, a okulary w ramce „kociego oka” to ulubione paryskie dziewczyny.

W paryskim stylu obowiązują dwie kluczowe zasady: nienaganna podstawa i maksymalny komfort. Funkcjonalne rzeczy (odpowiednie dżinsy, puste t-shirty, idealna kurtka itp.), Na podstawie których można komponować dziesiątki nowych stylizacji, są zawsze opłacalną inwestycją. Jednocześnie każdy szczegół powinien organicznie łączyć się z rytmem życia i nie powodować dyskomfortu. To ostatnie dotyczy wysokości pięty, wielkości torby i chęci podkreślenia sylwetki lub odwrotnie - ukrycia.