Buty Kleopatry, biustonosz „diament” i 6 droższych rzeczy w świecie mody

Torba Tysiąca i Jednej Nocy Mouawada, 3,8 miliona dolarów

Jubilerzy szwajcarskiego domu Mouawad stworzyli najdroższą torebkę wieczorową na świecie. Akcesorium nazywa się „Tysiąc i jedna noc”, a to nie przypadek. Rama w kształcie serca zdobi rozproszenie 4517 diamentów o wadze 383 karatów. W 2011 roku sprzęgło stało się rekordzistą świata i zostało wymienione w Księdze Guinnessa.

Buty Buty Diamond Passion, 17 milionów dolarów

Buty Kleopatry (Passion Diamond Shoes) - odmiana na temat klasycznych łodzi, ale na wielką skalę. Najdroższa para butów na świecie wykonana jest ze złota, prawdziwej skóry, jedwabiu i dosłownie wysadzana diamentami. Buty są wytwarzane przez jubilerów Passion na życzenie pięciogwiazdkowego hotelu Burj Al Arab (Dubaj). Stworzenie jednej pary zajmuje 9 miesięcy żmudnej pracy, więc model jest prezentowany w jednym 36-calowym rozmiarze. Inne rozmiary są wykonywane indywidualnie, na specjalne zamówienie klienta.

Shawish Pierwszy na świecie pierścionek z brylantem, 70 milionów dolarów

I znowu Szwajcar! Tym razem dom jubilerski Shawish Jewelry Geneva pobił wszystkie rekordy świata, tworząc ciężki pierścionek z brylantem o masie 150 karatów. Mistrzowie marki zaprojektowali i wyprodukowali ponad rok. Cechą dekoracji jest to, że została uformowana z litego klejnotu, co jest niezwykle trudne z technicznego punktu widzenia.

Hat Chapeau d'Amour, 2,7 miliona USD

Kapelusz miłości (Chapeau d'Amour) został wykonany przez projektanta mody Louisa Mariette w 2009 roku. Następnie jego przyjaciel, który pracował w domu handlowym Harrods, zasugerował, aby mistrz stworzył coś specjalnego na dzień otwarcia działu kapeluszy. Rzeczywistość przekroczyła wszelkie oczekiwania. Jako bajeczne nakrycie głowy Mariette zastosowała rzadką platynową tkaninę, pióra, diamenty i ametysty - wszystkie materiały zebrano z różnych części planety. Żmudny proces tworzenia czapki trwał kilka tygodni: mistrz ręcznie palił róże, tworząc luksusowe sploty bluszczu.

Zegarek Joaillene Manchette, 26 milionów dolarów

Szwajcarscy zegarmistrzowie zasłynęli nie tylko kunsztem. Udało im się stworzyć najdroższy zegarek na świecie! Wydali swoją markę Jaeger-LeCoultre (teraz - Joaillene Manchette). Wygląd zegarka przypomina bardziej luksusową bransoletę: masywny pasek z białego złota wysadzany onyksem i 576 diamentami oraz miniaturowa tarcza pokryta szafirowym kryształem. Warto zauważyć, że producent nadal nie znalazł nabywcy, który mógłby pozwolić sobie na ten zegarek.

Stanik Victoria's Secret Red Hot Fantasy, 15 milionów USD

Niektóre modele bielizny są wyraźnie trudne do ukrycia pod ubraniem, ponieważ są prawdziwymi arcydziełami biżuterii. Na początku 2000 roku supermodelka Gisele Bündchen stała się twarzą marki Victoria's Secret, pokazując najdroższy stanik na świecie. Kubki kinkietów były wysadzane kamieniami szlachetnymi, w tym tajskimi rubinami o wadze ponad 350 karatów.

Lotos Loro Piana (od 5 tys. $)

Włoska marka Loro Piana produkuje ubrania z niezwykłego materiału, który jest wykonany z łodyg lotosu. Każde z nich składa się z najcieńszych włókien, które należy przetworzyć w ciągu 24 godzin. Aby uzyskać wymaganą grubość nici, potrzebnych jest 5 łodyg - praca jest wyłącznie ręczna, a za miesiąc okazuje się utkać nie więcej niż 50 metrów gotowego materiału.

Pearl Konk (4 tysiące - 15 tysięcy dolarów na karat)

W skorupie małży rodzi się mały skarb o gadającej nazwie Royal Strombus. Jego poszukiwania to żmudna praca, ponieważ dziesiątki tysięcy muszli może mieć tylko jedną naprawdę cenną różową perłę. Waga waha się od 2 do 8 karatów, duże perełki Konk to rzadkość. Dlatego koszt karata może sięgać nawet 15 tysięcy dolarów!