Owady, zwierzęta, rośliny i nie tylko: jakie symbole i znaki są używane w biżuterii

Niektóre symbole są ułożone w głównym motywie i kształcie biżuterii. I często to oni stają się talizmanami, którzy są zawsze z nami. Zebraliśmy najpopularniejsze symbole biżuterii, które nie tylko personifikują osobę, która je nosi, ale także przynoszą szczęście.

Kwiaty

Kwiat - symbol kojarzony z pięknem, kobiecością, czystością. Motywy kwiatowe są synonimem życia - pełne, kolorowe, szczęśliwe. Aby określić znaczenie, określ rodzaj kwiatu. Na przykład róża bezpośrednio cytuje romantyczne wyznania, kamelia symbolizuje światło słoneczne, storczyki i stokrotki - delikatność.

Węże

Od niepamiętnych czasów znak węża utożsamiano z mądrością życiową, która pomaga znaleźć właściwe rozwiązania w niecodziennych sytuacjach życiowych. Taka dekoracja może również interpretować wieczną młodość, która wiąże się z sezonową odnową skóry tych przedstawicieli gadów.

Pszczoły

We Francji na początku XIX wieku pszczoła była uważana za symbol władzy cesarskiej i potęgi głowy państwa. W tamtych czasach ukochani cesarze nosili szaliki z haftem w kształcie pszczoły, która w języku migowym była uosobieniem wierności.

Rodzina kotów

Koty są wdzięcznymi stworzeniami, a ten symbol ma wiele odniesień do magii. Dekoracja w postaci kota lub kocie oko, zgodnie z przekonaniami, stanowi ochronę przed negatywnością i zazdrością.

Dzikie koty kojarzą się z mocą, ekskluzywnością i silnymi uczuciami. Mitologia starożytnych ludów często opisuje dzikie koty jako symbole płodności i miłości.

Nieskończoność

Nieskończoność to symbol, który każdy może obdarzyć ważnymi cechami. Język symboli jest interpretowany jako doskonałość, harmonia dwóch przeciwieństw - kobiety i mężczyzny, światła i ciemności, Yin i Yang.

Skrzydła i pióra

Lekkość, wolność umysłu i ciała - w ten sposób zwykle interpretują znaczenie ptasich skrzydeł. Rozpostarte skrzydła ptaka na dekoracji są oznaką zaufania i ochrony, a ponadto - ciągłym ruchem do przodu.

Serce

Ten znak niewiele przypomina prawdziwe serce i istnieje wiele wersji jego pochodzenia. Ktoś kojarzy go z liściem bluszczu - greckim symbolem namiętności, ktoś - z szyjami łabędzi dotykającymi się nawzajem (symbol wierności). Głównym znaczeniem serca jest miłość i romantyczne uczucia.

Motyle

Motyle od dawna uważane są za symbole lekkości, piękna i szczęścia, od których dusza jest kolorem. Historia takiego ornamentu jest odczytywana jako coś wzniosłego, estetycznego, przynoszącego radość.

Sierp Księżyca

W każdej kulturze symbol ten jest interpretowany inaczej. Główne znaczenie półksiężyca to bezpieczeństwo i patronat nad siłami wyższymi, czystość i harmonia. Starożytni Grecy często przedstawiali półksiężyc jako symbol Diany - bogini płodności i wszystkich żywych istot.

Geometria: koło i kwadrat

Czysta geometria jest często stosowana w pierścionkach zaręczynowych i pierścionkach zaręczynowych. Koło reprezentuje doskonałość i niezniszczalną jedność, kwadrat jest symbolem organiczności i harmonii. Takie formy oznaczają, że wybraniec podjął ostateczną decyzję i jednoznacznie określił wybór towarzysza życia.

Magia klejnotów jest w stanie utrzymać sojusze, wyznać uczucia, a nawet dać nadzieję. Nic dziwnego, że używamy biżuterii jako talizmanów i uroków, nadając im znaczenie.