15 przepisów z awokado

Awokado to niesamowity tropikalny owoc, który łączy w sobie wiele przydatnych właściwości. Po pierwsze, zawiera bardzo mało węglowodanów i cukrów, głównie białka i tłuszcze, a skład witamin jest bardzo bogaty: C, B, A, PP, D, E. Ponadto miąższ awokado zawiera wapń, potas, sód, fosfor, mangan, magnez, żelazo i inne korzystne substancje.

Po drugie, awokado nazywane jest „owocem młodości”: dobrze walczy z głównymi winowajcami starzenia się - wolnymi rodnikami.

Po trzecie, awokado jest niezbędne dla tych, którzy chcą schudnąć. Jeśli lubisz przekąski między posiłkami, zjedz pół awokado. Dietetycy obiecują, że ten owoc uchroni cię przed ostrym głodem, pomagając w ten sposób nie przejadać się. Istnieje nawet specjalna dieta oparta na awokado.

Po czwarte, awokado jest jednym z afrodyzjaków, dlatego zaleca się włączenie do niego potraw w romantycznym menu obiadowym.

Dziś oferuje wybór przepisów z tym magicznym owocem. Nowe sałatki, niezwykłe przekąski, a także zdrowe desery - z awokado możesz ugotować wiele pysznych potraw!