Geografia stylu: jak prawidłowo zastosować skandynawskie motywy w podstawowej szafie

Dwurzędowa marynarka + spódnica o linii A.

Wydłużony dwurzędowy blezer jest bezwarunkowym topem jesiennej garderoby i ulubionym detalem skandynawskiej mody. Jeśli szukasz idealnego modelu podstawowego, ale chcesz urozmaicić konserwatywny asortyment - zwróć uwagę na „gęsią stopę”. Ten kontrastowy nadruk cytuje lata osiemdziesiąte i urozmaica monochromatyczną czerń - dzięki niemu obraz z trapezową spódnicą i golfem bazowym będzie lśnił w nowy sposób. Akcesoria wymagają szczególnej uwagi - w skandynawskim stylu nie znajdziesz chwytliwego stwierdzenia - biżuterii. Tylko lakoniczne formy i mieszanka tekstur.

Sweter oversize + spodnie formalne

Przestrzegaj zasad ubioru, zachowuj wygodę i bądź jednocześnie modny - misja jest wykonalna z obszernym swetrem o dużej powierzchni. Jesienią łączymy przytulny detal ze ścisłymi wąskimi nogawkami o wysokim kroju, uzupełniając wygląd mokasynami z metalowymi okuciami i torbą w stylu vintage. Akcesoria pomogą urozmaicić czarno-białe klasyki, więc możesz eksperymentować z paletą. Organiczne wykończenie obrazu będzie akcentem w postaci stłumionego szmaragdu, nasyconego burgunda lub galaktycznego błękitu.

Zwięzła sukienka + buty akcentujące

Ciemnoszare odcienie to znak rozpoznawczy skandynawskich fashionistek. Szczegóły nie pozwolą Ci się nudzić taką paletą jesienią - obszerne rękawy w duchu bohaterek Szekspira, wycięcia w kształcie litery V i mini długość. Na zdjęciu opartym na sukience o swobodnej sylwetce dodajemy akcent akcentujący - faktyczny nadruk węża w jego najbardziej naturalnym kolorze. Jednocześnie reszta stroju nie powinna się z nimi kłócić: niech to będzie jedno - buty albo torba.

Nasza modna podróż na tym się nie kończy! W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak wprowadzić szyk Londynu do swojej codziennej garderoby - przeczytaj o tym tutaj!