Jak wybrać płaszcz

Wraz z nadejściem jesieni kobiety planują zakup odzieży wierzchniej. Wielu wybiera płaszcz. Aby wybrać płaszcz , który z przyjemnością będziesz nosić przez więcej niż jeden sezon, skorzystaj ze wskazówek.

Wybieramy płaszcz według rodzaju figury

Przed pójściem na zakupy powinieneś określić rodzaj figury, a także zwrócić uwagę na wady i przede wszystkim zalety.

Płaszcz z tkaniny

Zasadniczo płaszcze są szyte albo w całości z naturalnych tkanin, takich jak kaszmir, tweed, wełna, buk lub z niewielkim dodatkiem włókien syntetycznych dla większej trwałości.

Nie kupuj płaszcza wykonanego w całości z materiałów syntetycznych. W takim płaszczu będzie zimno w chłodny dzień i gorący w słoneczny dzień, ponieważ powietrze bardzo słabo krąży we włóknach syntetycznych. Ponadto płaszcz może być wykonany ze skóry i zamszu.

Kaszmir ma wiele niezaprzeczalnych zalet - niesamowitą miękkość i doskonałą odporność na ciepło. Ponadto ten rodzaj wełny prawie nie jest brudny. Z niedociągnięć być może można wyróżnić tylko jeden - szpule mogą tworzyć się z długiej skarpety.

W przeciwnym razie noszenie ubrań, zwłaszcza kaszmirowych, jest przyjemnością. Często kaszmir dodaje się do zwykłej wełny, aby nadać produktowi miękkość.

Aby określić jakość płaszcza, spójrz na metkę. Jeśli mówi „Reine Schurwolle”, oznacza to, że masz płaszcz z dużą zawartością wełny. Odmów zakupu rzeczy oznaczonej napisem „Wełna 100%”, ponieważ produkt ten jest albo złej jakości, albo fałszywy.

Materiał z niezliczonymi pętlami i sękami - boucle - najcieplejszy i najgrubszy materiał, ponadto jest bardzo wygodny. Płaszcz z bukietu należy nosić bardzo ostrożnie, ponieważ z powodu wydłużonych pętli lub zaciągnięć powstających podczas noszenia szybko traci swój pierwotny wygląd.

Jeśli nie boisz się grubych tkanin, wybierz płaszcz z matowania . Mimo nieuprzejmości tkanina ta jest bardzo ciepła i gęsta. W płaszczu matowym nie zamarzniesz nawet w najbardziej upalny dzień.

  • Załóż płaszcz, po założeniu grubego swetra.
  • Trzymaj ręce przed sobą, upewnij się, że materiał płaszcza nie rozciąga się na plecach.
  • Spaceruj trochę; podłogi nie powinny zaplątać się w nogi.
  • Płaszcz w rozmiarze, którego potrzebujesz, powinien idealnie „usiąść” w ramionach. Nie powinno to hamować twoich ruchów ani, odwrotnie, spotykać się z tobą.
  • Ponadto pod pachami nie powinny się tworzyć zmarszczki, w przeciwnym razie ten płaszcz będzie dla Ciebie idealny.
  • Przy „twoim” płaszczu rękawy powinny być wystarczająco szerokie, a długość powinna sięgać środka dłoni.

I na koniec nie można nie zauważyć modnych trendów tej jesieni .

Modne jesienne płaszcze

Klasyczny dwurzędowy płaszcz do kolan jest modny. Szczególnie istotne są ścisłe płaszcze „z ramienia mężczyzny”, a także w stylu wojskowym z paskami na ramionami, naszywanymi kieszeniami i błyszczącymi guzikami.

Czapki są nadal popularne. Projektanci zaprezentowali wiele modeli tej odzieży wierzchniej - od prostych i prostych po luksusowe aksamitne barokowe peleryny z misternym haftem ze złotymi nitkami.

Jednak dopasowany płaszcz sylwetkowy poprowadzi listy modowe tej jesieni.

Kobiecość jest modna, więc możesz wybrać dopasowany płaszcz z peplum w talii lub ładny pasek.

Oryginalnym i świeżym pomysłem jest noszenie otwartego płaszcza (prawdopodobnie dlatego wielu projektantów nie myślało o zapięciach). Jeśli nie boisz się zimna, ten sposób noszenia płaszcza z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Ponadto trendem jest wykończenie futra nie tylko kołnierza, ale także rękawów, a nawet klap.

Jeśli chodzi o wybór koloru, preferuj powściągliwe odcienie - szary, musztardowy, beżowy, brązowy i inne.

Ponadto bardzo popularna jest klasyczna klatka i nadruk pod skórą gadów.

Wybór płaszcza zależy nie tylko od twoich danych fizycznych, ale także od twoich wrażeń - powinieneś być nie tylko ciepły i wygodny, ale także wygodny.