Przygotowania na zimę: sól, kwas chlebowy, marynata

Sierpień i wrzesień dają nam bogaty zbiór warzyw i grzybów, więc nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak najlepiej je przechowywać do zimy. Najczęstsze metody konserwacji wśród współczesnych gospodyń domowych to wytrawianie, wytrawianie i wytrawianie.

Być może ktoś zdecyduje się na kłótnię, ponieważ w sklepie można kupić dowolny preparat przez cały rok, jest to o wiele łatwiejsze niż bałagan z obieraniem warzyw, przygotowywaniem marynaty i sterylizacją puszek.

Ale nie wiesz, z jakich surowców zrobiono żywność w puszkach, jakie składniki „pozbawiony skrupułów producent” zapomniał wskazać na etykiecie i jak prawidłowo przechowywane były puszki w sklepie.

Z powyższego wynika, że ​​domowe marynaty są zdrowsze, szczególnie jeśli gotujesz je z warzyw z ogrodu i, oczywiście, smaczniejsze.

Dziś porozmawiamy o pysznym zbieraniu warzyw i grzybów.

Zbiór na zimę: pomidory

Zbiór na zimę: pomidory

Podczas marynowania pomidorów możesz używać różnych przypraw i dodatków, eksperymentując w ten sposób z różnymi niuansami smakowymi. Spróbuj umieścić liście porzeczki, wiśnie, chrzan lub koperkowy parasol na dnie słoika, dodaj odrobinę mięty lub gotuj według naszego przepisu, jeśli lubisz tradycyjny smak.

Jeśli zrolujesz pomidory we własnym soku, to w przyszłości możesz zrobić z nich napój pomidorowy, sos lub zupę.

Marynowane pomidory

Pomidory we własnym soku

Zbiór na zimę: kapusta

Zbiór na zimę: kapusta

Kapusta Kiszona

Włóż 3-4 garście kapusty z marchewką do czystego rondla, posyp solą i lekko ubijaj wałkiem do ciasta, aż pojawi się sok, następnie dodaj więcej kapusty z marchewką, dodaj sól i ponownie zagęść. Więc połóż całą kapustę, dodając do smaku odrobinę kminku i / lub koperku.

Ubij kapustę, aby sok wyróżniał się z góry i przykrywał. Umieść talerz do góry nogami i ucisk.

Przekłuć kapustę kilka razy dziennie igłą lub długim nożem, aby powstałe gazy uciekły. Po 3 dniach przenieś kapustę do czystych słoików, zamknij pokrywę i przechowuj w lodówce.

Marynowany Kalafior

Wlej ocet do słoików, włóż przyprawy, zioła, kapustę z kwiatostanami do ścian słoika, wlej gorącą solankę. Banki są sterylizowane: pół litra - 15 minut, litr - 20 minut.

Przygotowania na zimę: grzyby

Przygotowania na zimę: grzyby

Grzyby są cennym produktem spożywczym, ale niestety łatwo psują się, więc są suszone, solone i marynowane. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie grzyby, nie jedz, jeśli masz wątpliwości co do ich jadalności, ale lepiej jest używać najpopularniejszych, na przykład pieczarek.

Dokładnie spłucz grzyby i usuń uszkodzone obszary i pamiętaj - nie tylko zdrowie, ale także życie może zależeć od właściwego wyboru, przetwarzania i przygotowania.

Solone grzyby

Marynowane Grzyby

Zbiór na zimę: inna papryka i dynia

Zbiór na zimę: inne warzywa

Marynowana dynia jest smaczna jako samodzielna przekąska w sałatkach, ale najlepiej jest ją podawać z mięsem i grillowanymi kiełbasami.

Faszerowana papryka może służyć jako przekąska lub jako wspaniały dodatek. Pamiętaj, aby gotować, ponieważ jest to doskonały dodatek do codziennego i świątecznego stołu.

Marynowana dynia

Papryka w pomidorach