Jak gotować w piekarniku

Bez względu na to, jakich dobrych zasad używasz podczas gotowania w złym piekarniku, otrzymasz zły wynik. Cóż, albo nie do końca oczekiwany wynik. Dlatego zanim zaczniesz gotować w piekarniku, dobrze byłoby wybrać dobry piekarnik.

Rozważ kilka zasad gotowania w piekarniku. W piekarniku możesz piec, smażyć, gotować, gotować na wolnym ogniu i gotować na parze, piec pieczenie.

Na jakim poziomie piekarnika chcesz danie, w którym gotujemy?

Aby ustawić niższy, wyższy lub średni poziom - zależy od możliwości piekarnika. Kupując piekarnik, otrzymujesz instrukcje, które musisz dokładnie przestudiować. Wtedy na pewno będziesz wiedział, na jakim poziomie i pod jakimi trybami musisz ugotować to lub inne danie.

Zazwyczaj jest to średnia. Jeśli chcesz podrumienić naczynie pod koniec gotowania, możesz postawić je na wyższym poziomie.

Pieczenie w folii, papierze lub w rękawie (torbie) do pieczenia

Możesz piec i smażyć w folii, papierze i rękawach, mięso, drób, ryby, warzywa i owoce.

Piecz naczynia na blasze do pieczenia, na patelni lub na ruszcie. Przed pieczeniem mięso, ryby lub drób można lekko ugotować, usmażyć na piecu lub upiec (usmażyć) w surowej postaci samodzielnie lub z dodatkiem.

Pieczenie w folii (rękaw lub papier do pieczenia) zapobiega suszeniu mięsa, drobiu lub ryb, dzięki czemu produkt jest soczysty i delikatny, ponieważ produkt jest przygotowywany we własnym soku. Podczas gotowania w ten sposób danie okazuje się dietetyczne.

Przygotowany produkt układa się na folii (papierze do pieczenia) i zawija w nią, brzegi są szczelnie zamknięte lub umieszcza się w rękawie do pieczenia, który jest zamykany z obu stron specjalnymi urządzeniami. W razie potrzeby tuleję do pieczenia przebija się w kilku miejscach nożem lub wykałaczką.

Następnie naczynie umieszcza się w piekarniku rozgrzanym do 180-200 stopni. Czas gotowania zależy od wielkości mięsa, drobiu lub ryb, a także warzyw. Przybliżony czas pieczenia w folii (papier i rękaw do pieczenia): ryba - 25-30 minut, mięso - od 40 minut do 2 godzin, drób - od 30 minut, warzywa - od 30 minut.

Pieczenie kurczaka, ryby lub mięsa na soli wygląda następująco: około 1 kg soli wylewa się na blachę do pieczenia, a przygotowaną tuszę z kurczaka umieszcza się na soli lub kroi na kawałki. Mięso można również upiec w dużych kawałkach lub w małych porcjach. Ryby można upiec w całości lub w części. Kurczak lub mięso piecze się od 40 minut do 1,5 godziny. Ryba jest gotowana w 25-35 minut.

Konwencjonalne pieczenie w piekarniku

Pieczenie lub pieczenie w piekarniku bez folii (rękawy, papier do pieczenia) pozwala uzyskać pyszną skórkę na ptaku lub rybie i delikatne, soczyste mięso w środku.

Ten sposób gotowania w piekarniku jest konieczny, gdy chcesz gotować całe kawałki kurczaka (nogi, łopatki, biodra) kurczaka lub innego ptaka. Możesz również smażyć mięso lub drób, krojąc tusze lub kawałki na kawałki. Podczas smażenia produkt należy kilkakrotnie podlewać uwolnionym tłuszczem lub olejem.

Czas gotowania zależy od rodzaju i objętości przygotowanego produktu. Na przykład, jeśli ugotujesz całego kurczaka, wtedy ugotowanie go potrwa dłużej niż ugotowanie pokrojonego na kawałki. Czas gotowania dla średniego kurczaka wynosi około 40-50 minut; wyciętego ptaka można ugotować w 30-40 minut.

Jak gotować zupy i płatki zbożowe w piekarniku

W piekarniku można również gotować różne potrawy, takie jak zupy i płatki zbożowe. W tym celu konieczne jest użycie naczyń ogniotrwałych, na przykład garnków ceramicznych. Gotowanie w piekarniku jest podobne do marnowania czasu w piekarniku.

Aby zrobić zupę z mięsem, mięso jest najpierw krojone na porcje i smażone. Następnie wkłada się do garnków lub innych przyborów wraz z resztą przygotowanych składników, wypełnionych wodą lub bulionem, przykrytych pokrywką.

Łaźnia wodna w piekarniku

Wodę wlewa się do dużego pojemnika ogniotrwałego; umieszcza się w nim mniejszy pojemnik ogniotrwały ze składnikami. Kremy, suflety, zapiekanki, serniki, pasty są gotowane na parze. Woda powinna osiągnąć połowę drugiej formy lub nieco więcej. Lepiej jest napełnić gorącą wodą. Konieczne jest umieszczenie łaźni wodnej w piekarniku rozgrzanym do 160-180 stopni na czas określony w przepisie.

Zaletą gotowania w kąpieli wodnej jest równomierne podgrzewanie produktu. Produkt okazuje się wspaniały i przestronny.

Pieczenie w piekarniku

W przypadku produktów do pieczenia w piekarniku obowiązują różne zasady i cechy pieczenia. Są one opisane w przepisie na każdy konkretny produkt. Konieczne jest ścisłe przestrzeganie tych zasad i przepisu, w przeciwnym razie produkt może nie działać. Istnieje wiele niuansów pieczenia i rozważymy podstawowe zasady.

Są to: przygotuj ciasto drożdżowe bez przeciągów. Nie bardzo ich lubi, może nie powstać. Naczynie do pieczenia, blacha do pieczenia lub papier do pieczenia są nasmarowane olejem i posypane bułką tartą, aby ciasto nie przylegało, a produkt można łatwo usunąć (jeśli nie są to formy silikonowe).