20 przepisów na obiady szkolne

Tak więc nadszedł rok szkolny. Od czterech do ośmiu lekcji, w zależności od wieku, uczniowie spędzają przy swoich biurkach. Nawet jeśli dzieci nie tęsknią za szkolnymi i domowymi śniadaniami, pod koniec zajęć najczęściej są już głodne. Dlatego tak ważne jest, aby obiad był terminowy i kompletny.

Jaki powinien być odpowiedni obiad dla dziecka?

Po pierwsze, musi zawierać pierwsze danie, ponieważ jest to klucz do dobrego trawienia. Faktem jest, że buliony i wywary, na podstawie których przygotowywane są zupy, przyczyniają się do stymulacji soku żołądkowego, a jedzenie jest lepiej trawione i wchłaniane.

Jeśli twoje dziecko je mało, możesz podać mu tylko zupę, bez drugiego dania, ale wtedy wskazane jest, aby był pełny. Zupy puree to świetna opcja dla dzieci ze słabym żołądkiem.

Po drugie, jeśli menu obiadowe nadal zawiera drugie danie, pamiętaj, że nie warto przekarmiać dziecka. Połóż go trochę na talerzu, lepiej, jeśli później poprosi o suplementy, niż opuści stół z pełnym żołądkiem, zwłaszcza że po kilku godzinach nastąpi popołudniowa przekąska.

Po trzecie, upewnij się, że dziecko spożywa wystarczającą ilość białka, ponieważ od tego zależy również jego rozwój umysłowy. Gotuj zupy na bulionach mięsnych i rybnych, gotuj klopsiki, klopsiki, zapiekanki i gulasz z mięsem. Mięso z indyka jest szczególnie przydatne.

W selekcji znajdziesz pyszne i obfite dania obiadowe, które z pewnością przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale także wszystkim domowym.