Ucho

Uha jest narodową rosyjską potrawą. Zupa rybna nie jest przygotowywana dokładnie tak, jak inne zupy rybne. Główne różnice polegają na tym, że po pierwsze świeże ryby trafiają do ucha (nie zawsze są oczyszczane z łusek), a po drugie warzywa inne niż cebula i ziemniaki nie są wkładane do ucha. Wszystkich innych opcji nie można nazwać klasyczną zupą, a raczej zupami rybnymi.

Należy zauważyć jeszcze jedną kontrowersyjną różnicę między zupą rybną a zupą rybną. W niektórych źródłach ucho nazywa się klasycznym, które gotuje się tylko z jednego rodzaju ryb, według innych źródeł, ucho otrzymywane z różnych rodzajów ryb gotowanych razem uważane jest za najsmaczniejsze.

Jeśli chodzi o rodzaj ryb, tutaj sytuacja jest kontrowersyjna. Niektórzy eksperci nazywają „ucho” tylko potrawą przygotowaną z odmian „białych” ryb, tj. z okonia, jesiotra, sterleta, sandacza i innych, ale danie z leszcza, miętusa, kiełb, płoci, szczupaka itp. nazywa się zupą rybną. Inni twierdzą, że ta ryba jest odpowiednia dla ucha.

Istnieje inne danie zwane zupą rybną, jest przygotowywane w niektórych regionach Rosji z suszonego okonia i batalionu z dodatkiem tylko cebuli.

Wuhu jest gotowane szybko, wystarczy 20 minut od momentu wrzenia.

Zupa Rybna

Zupa Rybna

Produkty:
300 g okoni lub batalionu
Cebula - 1 szt.
Ziemniak - 2 szt.
Liść laurowy - 2 szt
Cytryna - 1/2
Pietruszka , koperek, sól, pieprz

Gotowanie:
Umieść ryby, przyprawy i całą cebulę w zimnej wodzie. Gotuj bulion i odcedź. Dodaj pokrojone ziemniaki, sól i gotuj, aż ziemniaki będą gotowe.
Podawać z rybą, plasterkami cytryny i posiekaną natką pietruszki lub koperkiem.

Produkty:
Ryba - 1 kg (okoń, miętus, ostrobok, umbra)
Cebula - 2 szt.
Korzeń Pietruszki
Liść laurowy
Czarny pieprz, sól
Gotowanie:
Umieść oczyszczoną rybę na patelni. wlać 2 litry wody i doprowadzić do wrzenia, usunąć piankę. Dodaj posiekaną cebulę i korzeń pietruszki, pieprz, liść laurowy, sól i gotuj przez około 20 minut. Przed podaniem posyp koperkiem, natką pietruszki lub selera, jeśli to konieczne.

Zdjęcie